Aktualności

niedziela, 14 maj 2023 20:38

Gramy 1x1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Gwiazda Ruda Śląska przystąpiła do nowego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej - Ogólnopolskiego Turniej 1x1. Cała Polska wybiera najlepszych zawodników w grze jeden na jednego.

Pierwszym etapem są eliminacje na etapie klubu.

W piątek podczas treningu jako ostatni przeprowadzili turniej trenerzy w roczniku 2015.

Trener Michał Grzywaczewski zorganizował eliminacje turnieju "1x1" w roczniku 2015. Nie brakowało emocji, pięknych dryblingów i po około 3 minuty siły zawodników ? Super zaangażowanie każdego z uczestników, a zwycięzcą został Jakub Kaiser który po wyrównanym 4-minutowym boju pokonał Szymona Pawlikowskiego. Zawodnikom którzy zajęli miejsca od 3 do 8 też należą się brawa. Mateusz "Ściana" Dworakowski mimo że nie przegrał żadnego z pojedynków musiał zadowolić się miejscem w środku stawki. Nic tylko cieszyć się z postępów naszych zawodników i czekać na kolejne sukcesy.

Oprócz Jakuba Kaisera Gwiazdą w pozostałych kategoriach wiekowych reprezentować będą - w roczniku 2012 Marcel Jaskóła, w rocznika 2013 - Dawid Macha i w roczniku 2014 Jakub Głąbik.

W czerwcu odbędzie się II faza turnieju.

niedziela, 23 kwiecień 2023 17:54

Rocznik 2015 - Niedzielne granie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W niedzielne popołudnie zawodnicy z rocznika 2016 zagrali w kolejnym turnieju Ligi Skrzata. Mimo okrojonego składu nasi Piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze czego efektem były składne akcje i ładne bramki i co najważniejsze dobra zabawa. Za tydzień kolejne zmagania i kolejna szansa pokazania się na boisku dla pozostałych chłopaków.
"Gwiazdę" reprezentowali:
KOŁODZIEJ (4 br), STOSZ (2), BROMBOSZCZ (11), SZYMCZYK (3), GRUNSZEL (7), GRZYBEK (6)
Trener : Michał Grzywaczewski.
sobota, 8 kwiecień 2023 12:05

Rocznik 2015 - Ligowe spotkania

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Zawodnicy rocznika 2015 mają za sobą kolejną niedzielę z Ligą Żaka. O podsumowanie tego dnia zmagań poprosiliśmy trenera Michała Grzywaczewskiego.
"Kolejny udany dzień w rozgrywkach mojej drużyny. Co tydzień rotuję składem aby każdy mógł zagrać i za każdym razem wszyscy prezentują dobry poziom piłkarski. Cieszą ciągle postępy moich młodych piłkarzy. Szczególnie fajnie patrzy się na chłopaków którzy trenują dwa, trzy miesiące. Jak przychodzili nie potrafili kopnąć, przyjąć piłki a w czasie gry łapali piłkę do ręki. Teraz potrafią panować nad piłką, a nawet zdobywać gole. Kluczem z pewnością do takiego rozwoju jest systematyczność w treningach. Słowa uznania należą się również rodzicom. Bo jak obserwuje, nie może być tata to przyjeżdża mama, a nawet są sytuacje że w trakcie treningu czy meczu rodzice się wymieniają. Fajne to jest bo widać zaangażowanie całej rodziny. Teraz przed drużyną przerwa świąteczna, a za dwa tygodnie do boju".

GWIAZDĘ reprezentowali : KUŹNIK, BACZYK (bramkarze) - FRANOSZ (2 BRAMKI), PIEKARZ (1 BR), KASPERCZYK (1 BR), ORSZULAK (5 BR), DWORAKOWSKI (2 BR), SZCZEPANIK (2 BR), MICHALEC (2 BR), CICHOŃ (1 BR)

sobota, 8 kwiecień 2023 11:54

Rocznik 2015 - Grała liga

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Kolejną niedzielę w rozgrywkach Ligi Żaka i Skrzata mają za sobą zawodnicy z roczników 2015 i 2016/17. W Lidze Żaka dobra gra zaowocowała dużą ilością goli, a co się z tym wiąże wygranymi spotkaniami. Formą strzelecką błysnął Wojtek Strzelec, który zdobył 7 bramek... cóż nazwisko zobowiązuje. Na wyróżnienie zasłużył również Kuba Baczyk, który świetnie spisywał się w naszej bramce, a był to jego debiut bramkarski. "Gwiazdę" reprezentowali:
Dworakowski, Strzelec, Michalec, Piekarnik, Kuźnik, Adamski, Szczepanik, Franosz, Baczyk, Kostrzewa.
Młodsi koledzy grający w Lidze Skrzatów również zaprezentowali bardzo dobry poziom piłkarski. W tym dniu nasz zespół charakteryzowała ambicja i walka o każdą piłkę, a efektem były gole i zwycięstwa nawet z zespołami z którymi często przegrywaliśmy. Nic tylko się cieszyć i oby tak dalej. Formą strzelecką błysnął Tymon Maśko, który zdobył 9 bramek. Gorszy od niego nie chciał być Kuba Florek który 7 razy umieścił piłkę w bramce rywali. Bramkę dnia z pewnością zdobył Bartek Jaskólski, a ręce po tym golu same składały się do oklasków. Tak więc udana niedziela naszych najmłodszych piłkarzy. "Gwiazdę" w Lidze Skrzatów reprezentowali : Grzybek (3 bramki), Maśko (7 br), Jaskólski (5 br), Neznal (1br), Suchocki (2 br), Krzyśka (4 br), Florek (7 br), Kołodziej (3 br).
Trenerzy: Michał Grzywaczewski i Jacek Adamski.
niedziela, 19 marzec 2023 14:41

Rocznik 2015 - Turniej o Puchar Posła RP Marka Wesołego dla Zaborza

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
MKS Zaborze po rzutach karnych pokonujemy Stadion Śląski Chorzów i zdobywa Puchar Posła RP Marka Wesołego!
Trzecie miejsce Gwiazda która w małym finale pokonała SMS Ruda Śląska.
Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.
sobota, 25 luty 2023 13:59

Rocznik 2015 - Turniej o Puchar Posła RP Marka Wesołego

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Tradycyjnie w lutym w niedzielę mamy kolejny turnieju dla naszych drużyn. Tym razem w Halembie od 8.00 rywalizować będzie 8 zespołów w roczniku 2015/2016. Drużyny rywalizować będą o medale, puchary i nagrody w turnieju o Puchar Posła RP Marka Wesołego. Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę ok. 13.30.

sobota, 25 luty 2023 13:30

Rocznik 2015 - Rywalizacja w Knurowie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Podopieczni Michała Grzywaczewskiego z rocznika 2015 wzięli udział w turnieju na "100-lecie" Concordii" Knuròw. Warto pochwalić naszych piłkarzy, którzy w każdym meczu walczyli i dążyli do zwycięstwa. Mimo braku nominalnego bramkarza była szansa dla innych na zaprezentowanie swoich umiejętności bramkarskich... bywało różnie -:)
Były porażki, remisy, wygrane... pizza ale najważniejsza była zabawa z piłką tak stwierdził trener. Teraz tylko czekać na turniej w Halembie "Gwiazda Cup".
W Knurowie "Gwiazdę" reprezentowali:
MICHALEC, CICHOŃ, ZIAJA, PAWLIKOWSKI (5 BRAMEK), FRANOSZ (1 BRAMKA), KASPERCZYK, UCMAN, ORSZULAK (1 BRAMKA).
niedziela, 8 styczeń 2023 13:19

Rocznik 2015 - Turniej Arena Cup w Chorzowie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W sobotę drużyna rocznika 2015 wzięła udział w turnieju "Chorzów ArenaCup" organizowanym przez "Stadion Śląski". Nasz zespół został podzielony na dwie ekipy. Część drużyny rywalizowała od godzin rannych, a pozostali reprezentowali "Gwiazdę" od południa. Wyniki bywały różne, ale najważniejsze, że wszyscy "Piłkarze" świetnie się bawili. Nie brakowało efektownych akcji i goli jak i "efektownych fauli czy upadków;-)". Najbliższy zaplanowany turniej w którym będzie można zobaczyć grę Piłkarzy z rocznika 2015 to 26 luty kiedy to będziemy gospodarzami turnieju w Halembie. "Gwiazdę" w Chorzowie reprezentowali :
Kuźnik, Kasperczyk, Ziaja, Dworakowski, Dańszczyk, Strzelec, Piekarz, Adamski, Rogacki, Pawlikowski, Franosz, Szczepanik.

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj