STOWARZYSZENIE REKREACYJNO - SPORTOWE "GWIAZDA" RUDA ŚLĄSKA

NiP - 641 - 22 - 15 - 500
Santander 35 1090 2037 0000 0005 3601 9860

Główne kierunki rozwoju

Prowadzenie pierwszej na Śląsku Szkółki Piłkarskiej dla dzieci w wieku od 4 lat – obecnie 220 dzieci w  grupach wiekowych w rocznikach 2001 - 2015 i młodsi  oraz zespołów młodzieżowych w futsalu
Prowadzenie zespołu reprezentującego Rudę Śląską na szczeblu centralnym w lidze ogólnopolskiej w futsalu - aktualnie zespół występuje w 1 lidze Polskiej ligi Futsalu
Prowadzenie zespołu seniorów na boiskach trawiastych
Prowadzenie Sportowej Akademii Przedszkolaka - zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci od 3 do 5 roku życia
Prowadzenie zajęć nordic - walking dla dzieci i dorosłych

Cele Stowarzyszenia SR-S Gwiazga

Uczestniczenie w rozwoju kultury fizycznej, upowszechnianie rekreacji ruchowej i profilaktyki zdrowotnej
Rozwijanie działalności prowadzącej do utrzymania i podnoszenia sprawności fizycznej społeczeństwa; dorosłych, młodzieży i dzieci.
Krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji fizycznej i sportu.

Realizacja celów następuje

Propagowanie i organizowanie uprawiania kultury fizycznej i sportu.

Nauczanie w zakresie podstawowych umiejętności z dziedziny rekreacji ruchowej.

Prowadzenie poradnictwa w zakresie kultury fizycznej i rekreacji ruchowej.

Organizowanie zlotów, festynów, turniejów, konkursów, spartakiad i innych masowych imprez sportowo-rekreacyjnych.

Organizowanie specjalistycznych sekcji i zespołów o charakterze sportowym względnie rekreacyjnym.

Z inicjatywy SR-S Gwiazda

od 2000 zajęcia sportowe dla dzieci
od 2000 imprezy i akcje charytatywne m.in. bale dla dorosłych, loterie, zbiórki itp.
od 2000 letnie i zimowe obozy sportowe w ramach Akcji Lato i Akcji Zima
od 2000 regionalny turniej „Gagmedia Cup” w futsalu dla dorosłych
od 2000 organizujemy każdego roku ponad 20 turniejów w tym m.in. Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta Ruda Śląska (dla 11-latków), Regionalne Turnieje z okazji Dnia Dziecka, Cykle turniejów urodzinowych z okazji powstania Szkółki Piłkarskiej (dla wszystkich roczników)
od 2003 największy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej na Śląsku na 11-latków
od 2004 Mistrzostwa Rudy Śląskiej w piłce halowej
od 2006 zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i dorosłych pod hasłem: „Sportowe godziny dla rodziny”
od 2006 organizuje Mistrzostwa Rudy Śląskiej Przedszkolaków w mini piłce nożnej
od 2006 Wielkie Festyny Sportowo - Rekreacyjne m.in. z udziałem Reprezentacji Artystów Polskich
od 2010 Ogólnopolski Konkurs Tańca i Cheerleaderek - jedyną tego typu imprezę w mieście
od 2013 akcję profilaktyczną dla wszystkich mieszkańców - Dzień zdrowia
od 2014 projekt zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych dzieci pod nazwą Sportowa Akademia Przedszkolaka
od 2018 zawody towarzyskie w nordic walking
od 2000 zajęcia sportowe dla dzieci
od 2000 letnie i zimowe obozy sportowe w ramach Akcji Lato i Akcji Zima
od 2000 regionalny turniej „Gagmedia Cup” w futsalu dla dorosłych
od 2003 największy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej na Śląsku na 11-latków
od 2004 Mistrzostwa Rudy Śląskiej w piłce halowej
od 2006 organizuje Mistrzostwa Rudy Śląskiej Przedszkolaków w mini piłce nożnej
od 2013 akcję profilaktyczną dla wszystkich mieszkańców - Dzień zdrowia
od 2018 zawody towarzyskie w nordic walking

Historia SR-S Gwiazda

W czerwcu 2000 roku rozpoczęły się działania mające na celu założenie Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej w Rudzie Śląskiej. Ogromna popularność piłki nożnej pięcioosobowej spowodowała, iż należało prawnie ogarnąć całe rudzkie środowisko w tej dyscyplinie.

28 sierpnia 2000 roku w Rudzie Śląskiej – Halembie odbyło się I walne zebranie członków Stowarzyszenia. W inauguracyjnym posiedzeniu wzięło udział 25 osób, które po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych stały się członkami Stowarzyszenia.

Podczas zebrania wybrano kandydatów do Zarząd SSPNP oraz kandydatów do Komisji Rewizyjnej.

Oto osoby wybrane do tych dwóch organów:

Arkadiusz Grzywaczewski

TrenerZarząd SSPNPPrezes

Michał Grzywaczewski

TrenerZarząd SSPNPCzłonek Zarządu

Marcin Kozyra

Henryk Macioł

Krzysztof Zioło

Jednogłośnie do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali

Arkadiusz Grzywaczewski

TrenerZarząd SSPNPPrezes

Michał Grzywaczewski

TrenerZarząd SSPNPCzłonek Zarządu

Marcin Kozyra

Zarząd SSPNP

Jeszcze w sierpniu odbyło się I posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia na którym ukonstytuował się skład oraz podjęto dwie ważne uchwały, dotyczyły one powołania sekcji seniorów oraz zgłoszenie jej do rozgrywek centralnych Polskiej Ligi Halowej pod nazwą Klub Piłkarski Ruda Śląska. Druga podjęta uchwała dotyczyła natomiast powołania szkółki piłkarskiej która obejmie szkoleniem dzieci w wieku do 11 roku życia.

Podczas I posiedzenia członkowie Zarządu rozdzielili między siebie funkcje:

• Prezes – Grzywaczewski Arkadiusz
  • Wiceprezes, Skarbnik – Grzywaczewski Michał
  • Wiceprezes, Sekretarz – Kozyra Marcin
  • Członek – Macioł Henryk
  • Członek – Zioło Krzysztof

Zgodnie z pismem z dnia 4 października 2000 roku Wydział I Cywilny Sądu Okręgowego w Katowicach poinformował o tym. iż wszystkie zmiany o które wnioskował nowy Zarząd zostały uwzględnione i Stowarzyszenie może rozpocząć statutową działalność.

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej w Rudzie Śląskiej zostało zarejestrowane i wpisane do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych w dziale „A” pod numerem Rej. SZS 1117. Oficjalną datą rejestracji jest 4 sierpnia 2000 roku.

Należy również dodać, iż Stowarzyszenie będzie się posługiwać numerem identyfikacyjnym REGON – 276911377 oraz numerem identyfikacji podatkowej NIP 641 – 22 – 15 – 500. Od 2004 Stowarzyszenie nosi nazwę Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe „Gwiazda” i jest stowarzyszeniem kultury fizycznej pod numerem 0000001693 Krajowego Rejestru Sądowego

W grudniu 2006 roku stowarzyszenie otrzymało status organizacji pożytku publicznego.