Rocznik 2010 - Bardzo dobre trzecie miejsce!

36 najlepszych drużyn z całej Polski i zza granicy walczyły w dwóch rocznikach 2009 oraz 2010 o triumf w prestiżowym międzynarodowym turnieju Lukam Cup którego patronem sportowym był Ireneusz Kościelniak - trener UEFA PRO i Reprezentacji Polski U-19. Założyciel akademii LUKAM. Za nami 3 dniowy turniej w Skoczowie koło Ustronia który rozgrywany był na pięciu boiskach. Rozpoczęliśmy z wysokiego C od dwóch bardzo wysokich zwycięstw kolejno z Gavią Choszczno oraz LKS 07 Markowice. W trzecim spotkaniu po małym błędzie i podarowanej bramce zaledwie remisujemy w meczu z AP Limanovia. W kolejnym spotkaniu rehabilitujemy się pewnie wygrywając z AP Nędza i tym samym zapewniliśmy sobie awans do najlepszej szóstki turnieju, która wspólnie trzeciego dnia rywalizowała w Grupie Złotej. Do ostatniego meczu podeszliśmy zbyt rozluźnieni tracąc już w pierwszej minucie bramkę. Chłopcy nie poddali się i walczyli do samego końca prezentując ofensywny styl gry stworzyliśmy sobie kilka sytuacji po których mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety wykorzystali to bardzo dobrze przeciwnicy przeprowadzając dwa szybkie kontrataki i zasłużenie wygrali to spotkanie

W niedzielę wzmagania w Złotej Grupie zaczęliśmy od spotkania z KS Zakopane w którym od samego początku dyktowaliśmy warunki i już w ósmej minucie mieliśmy trzy bramkową przewagę. Niestety całe zaangażowanie oraz poświęcenie na boisku naszych dzieciaków zespół sędzia i na niecałą minutę do końca spotkania przerwał mecz gwizdkiem aby udzielić pomocy faulowanemu wcześniej naszemu zawodnikowi mimo gwizdka po którym nasi zawodnicy stanęli przeciwnik dośrodkował z samego narożnika boiska piłkę którą kolejny wbił do naszej bramki. Sędzia podjął skandaliczną decyzję uznając bramkę tłumacząc że był to "przywilej"... Niestety sytuacja ta wywołała gniew oraz rozpacz w szeregach całej naszej drużyny która nie chciała kontynuować gry. Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Przytłoczeni tamtą sytuacją przystępujemy do drugiego spotkania przeciwko jak okazało się potem drużynie która zwyciężyła. Mimo przeprosin organizatorów widzieliśmy zniechęconą drużynę i wykorzystali to zawodnicy UKP GOL Opole co przyczyniło się do porażki w drugim spotkaniu. Po krótkiej wspólnej rozmowie przystąpiliśmy od razu do trzeciego spotkania w którym z minuty na minutę wracała prawdziwa Gwiazda i zasłużenie po dobrej grze zdobywamy trzy punkty z ciekawą drużyną Orlika Prudnik. Rozpoczęliśmy rywalizację tego dnia na boisku A oraz zakończyliśmy z AP Estates. Pewnie wygrywamy dominując przez całe dwadzieścia minut. Mimo wysokiego prowadzenia po raz drugi najważniejszą postacią na boisku chciał być sędzia. Który chciał ewidentnie kolejny raz skrzywdzić chłopaków. Po absurdalnej decyzji sędziego przeciwnicy mieli trzy szanse aby zdobyć bramkę. Dawid Gąsior dwukrotnie broniąc rzut karny utarł nosa Panu w zielonej koszulce. Ostatecznie zajmujemy III miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju, a Grzegorz Janus został królem strzelców. Na oba sukcesy wspólnie zapracowała cała drużyna. Za nami takie marki jak GKS Katowice, KS Zakopane, Ruch Chorzów, Widzew Łódź. Gratulujemy drużynie Stali Mielec II miejsca oraz UKP GOL Opole zwycięstwa w całym turnieju.

Wszyscy wspólnie jesteśmy bogatsi o bardzo cenne doświadczenia te sportowe i te mniej które nie powinny mieć miejsca i mimo przeszkodom poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Gra naszego zespołu z tygodnia na tydzień wygląda co raz lepiej, stwarzamy sobie bardzo dużo sytuacji po grze zespołowej, a co najważniejsze staramy się w każdym meczu rozgrywać piłkę od tyłu. Nie tylko na boisku ale również poza nim atmosfera w naszych szeregach była znakomita. W czasie wolnym organizatorzy zorganizowali wycieczkę ciuchcią po Skoczowie. Na niedzielnym spacerze dzieci mieli chwilę aby przyjrzeć się wzmaganiom zawodników Barbarian Race. 

Gwiazda 2010: Gąsior Dawid, Robełek Szymon, Jędrzejczak Szymon, Janus Grzegorz, Gaczyński Bartłomiej, Przyłóg Kamil, Piperek Dawid, Klisowski Bartosz, Litwiński Igor, Kopel Przemysław, Baranowicz Kamil,
Trener: Działach Wojciech.

SR-S Gwiazda 7-0 Gavia Choszczno
SR-S Gwiazda 11-0 KS 07 Markowice
SR-S Gwiazda 1-1 AP Limanovia
SR-S Gwiazda 5-2 AP Nędza
SR-S Gwiazda 1-5 Stal Mielec

Grupa Złota:
SR-S Gwiazda 3-3 KS Zakopane
SR-S Gwiazda 2-4 UKP GOL Opole
SR-S Gwiazda 2-1 Orlik Prudnik
SR-S Gwiazda 4-0 AP Estates

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN