Rocznik 2005 - SRS GWIAZDA I RUDA ŚLĄSKA - UKS JEDNOŚĆ SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE 13:4 (5:2)

W piątkowe popołudnie potyczką z UKS Jedność Siemianowice Śląskie, kończymy niesamowitą serię meczów rozegranych w mijającym tygodniu. Zmiany terminów spowodowane były wyjazdem naszych zawodników na ''zieloną szkołę"

Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, czego efektem były szybko zdobyte dwie bramki (3’ Alan i 4’ Tomek). Szybko zdobyte bramki spowodowały chwilowe rozprężenie w grze naszych zawodników, w wyniku czego wkradły się błędy indywidualne. W 12’ sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie udaje się wykorzystać Alanowi, jednak minutę później zrehabilitował się, kapitalnie lobując bramkarza i podwyższając wynik na 3:0. W 17’ po błędzie w obronie tracimy niefortunnie bramkę. W 19’ spotkania Tomek oddał strzał z 10 metra, który wpadając do bramki zaskoczył zasłoniętego bramkarza gości i ponownie odskakujemy na 4:1. W 25’ jeszcze raz pozwalamy sobie na błąd w obronie, który niestety kosztuje nas stratę kolejnego gola. Jednak odpowiedź naszych chłopców jest błyskawiczna i już w 26’ Michał strzałem z bliska zakłada „siatkę” bramkarzowi Jedności. Do przerwy prowadzimy 5:2, a w drugiej połowie nasz zespół podkręcił tempo, dzięki czemu w 37’ bramkę zdobył Alan wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Z kolei w 38’ znakomitą trójkową akcję przeprowadzili Jakub, Alan i Kamil, zakończoną celnym strzałem tego ostatniego. W 41’ ponownie strzałem z daleka, piłkę do siatki gości pakuje Tomek i „odjeżdżamy” na 8:2. W 42’ kolejną dobrą interwencją w meczu popisał się Wiktor, ale przy dobitce był już bez szans. W 45’ minucie rywale strzelają nam, jak się później okazało, czwartą i ostatnią bramkę w tym meczu. Końcówka w naszym wykonaniu była „zabójcza” dla gości. W ciągu niecałych 3 minut  gry (52’, 53’ i  54’) trzy  bramki zdobył Dawid podwyższając wynik na 11:4. W 58’ Michał strzałem przy słupku podwyższa na 12:4, a minutę później z dokładnie tego samego miejsca, ustalił wynik na 13:4, kończąc akcję Alana precyzyjnym strzałem w „krótki róg”.

Na uwagę zasługuje fakt zdobycia przez naszych zawodników (Alan, Dawid, Tomek, Michał) 4 (czterech) Hat – Tricków w jednym spotkaniu. Szczególne pochwały dla Dawida, który strzelając klasycznego Hat – Tricka w niecałe 3 minuty, wyrównał rekord z 1939 r. legendarnego Ernesta Wilimowskiego. : )  : )  : )

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN