Klasa A - Gwiazda Ruda Śląska - Kolejarz Katowice 2-2

Na inaugurację rozgrywek Klasy A remisujemy 2-2 z Kolejarzem Katowice zdobywając historyczny punkt na tym szczeblu rozgrywek. Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Szaraniec i Talaga.

W pierwszym spotkaniu w klasie "A" tylko remisujemy z zespołem "Kolejarza" Katowice. Słowo "tylko" nie świadczy o tym, że byliśmy faworytem meczu, a z racji niewykorzystanych sytuacji bramkowych przez nasz zespół. Już w 3 minucie meczu najlepszy w tym dniu na boisku Karol Byrski zakręcił obrońcą gości jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki. Kolejne minuty to dobre sytuacje bramkowe naszego zespołu i tylko Daniel Duda wie dlaczego nie wykorzystał tzw. "setki". Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak się stało w 28 minucie meczu. Kontra i przegrywamy 0:1. Na wyrównanie w tym meczu czekamy do 38 minuty. Wtedy to Daniel Duda podaje do Huberta Szaranca i mamy remis. W przerwie meczu na ławce rezerwowych (nigdy nie schodzimy do szatni w w meczach na boisku w Nowym Bytomiu) były tylko drobne uwagi trenera bo każdy wierzył, że po przerwie zdobędziemy bramkę . Niestety w 50 minucie kontra gości numer 2 i przegrywamy 1:2.W kolejnych minutach po mału dochodzimy po "ciosie" w postaci bramki jednak od 60 minuty stwarzamy kilka dogodnych lub bardzo dogodnych sytuacji bramkowych jednak piłka nie wpada do siatki rywali. Dopiero w 70 minucie piłkę na prawą stronę boiska zagrywka Mrowiec i wprowadzony do gry Bartosz Talaga wyrównuje wynik. Po tym golu stwarzamy kolejne sytuacje po których piłka powinna wpaść do bramki rywali. W 80 minucie meczu piłka zatrzymała się nawet na linii bramkowej lecz żaden z naszych zawodników nie potrafił jej skierować tam gdzie powinna wpaść. Mecz zakończył się remisem z którego bardziej po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się goście.
"Szkoda straconych dwóch punktów bo z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym jednak rywale przez całe spotkanie bronili dostępu bramki praktycznie w dziesiątkę. W niedzielę czeka nas wyjazd do Chorzowa na mecz z moim zdaniem jednym z faworytów rozgrywek "Jozefką". Chyba zastosujemy w tym meczu taktykę "Kolejarza" ? . Za dzisiejsze spotkanie dziękuję moim piłkarzom bo w mecz włożyli mnóstwo sił jednak celu jakim było zwycięstwo w tym meczu nie udało się osiągnąć. To spotkanie przypomina mi nasz pierwszy historyczny mecz w klasie "B"... niby lepsi a punktów zabrakło - stwierdził po meczu trener Michał Grzywaczewski.

SKŁAD "GWIAZDY" :
LIGENDZA MARCIN (45' CIEŚLIŃSKI DENIS), WOJCIUCH KAMIL (45' GRZYWACZEWSKI WIKTOR), LEIN ŁUKASZ (K), NALEŚNIK JAKUB, STUDNIK DAWID (80' GRZYWA DARIUSZ), DUDA DANIEL (45' CHWIEDUK TOMASZ), WARDZICHOWSKI DENIS (60' TALAGA BARTOSZ), JAGODZIŃSKI DANIEL, BYRSKI KAROL, MROWIEC MATEUSZ, SZARANIEC HUBERT (60' LESIK DAWID).

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN