SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Łukasz Lein - "Powrót do korzeni..."

Dzisiaj prezentujemy wywiad z kapitanem zespołu seniorów występujących na boiskach trawiastych Łukaszem Leinem.

Po grze w "Pogoni" Ruda Śląska trafiłeś do "Gwiazdy" i można stwierdzić że był to powrót do korzeni ?

ŁL - Tak można powiedzieć, chociaż zaczynając Gwiazda nie miała jeszcze swojej nazwy. Byliśmy tylko Stowarzyszeniem Rekreacyjno-Sportowym. Nazwę, która obowiązuje do dzisiaj, jak dobrze pamiętam, ustanowiliśmy na jednym z obozów. Obecny Prezes, Arek Grzywaczewski, zorganizował konkurs na nadanie nazwy i wygrał bodajże obecny trener naszej ekipy futsalowej - Bartek Noga.

Co do mnie, to z Gwiazdy trafiłem do Grunwaldu, gdzie zacząłem swoją „małą” karierę seniorską. Stamtąd trafiłem na jeden sezon do Wawelu Wirek. Później była przygoda z Czarni Piasek. Niestety klub został rozwiązany po niespełna miesiącu i w tym momencie miałem już „zawiesić buty na kołku”. Wolałem poświęcić się w całości trenowaniu grup młodzieżowych. Odezwał się jednak ponownie Grunwald, chęć gry dała górę i wróciłem do Halemby chyba na dwa sezony. Zrobiliśmy awans do trzeciej ligi i wtedy wiedziałem, że ten szczebel rozgrywek jest za wysoki. Zadzwonił do mnie się trener Pogoni i tam trafiłem. W jednym sezonie zrobiliśmy awans do Okręgówki i wygraliśmy Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowickiego. Niestety później zaczęło się wszystko sypać. Pod koniec sezonu 2017/2018 chodziło nas po pięciu zawodników na treningi i Zarząd zdecydował o wycofaniu się z kolejnych rozgrywek.

Po ostatnim treningu w tym klubie podszedł do mnie trener Michał Grzywaczewski z informacją, że Gwiazda ma smaki na awans do wyższej ligi i pytaniem czy nie chciałbym wrócić do swoich „korzeni”. Od razu się zgodziłem. Widać, że założony plan nie był tylko zachcianką i udało się wywalczyć  „A klasę”

Więcej...

Po przyjściu do "Gwiazdy" liczyłeś, że już po jednym sezonie awansujesz do klasy "A" ?

ŁL - Szczerze? Po pierwszym meczu z Podlesianką Katowice przegranym 4:1 na to się nie zapowiadało J, ale stopniowo udało nam się z drużyną złapać wspólny język na boisku. Mecz po meczu byliśmy coraz lepsi.


Co możesz powiedzieć o drużynie. W Twoim młodym wieku:-) jesteś jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy ponieważ większość to młodzież?

ŁL - Każda drużyna może pozazdrościć  nam atmosfery jaka panuje w szatni i na treningach. Widać też, że chłopaki mocno się do nich przykładają. Czasem Jest śmiesznie, ale zadania wykonujemy na 100%. Mogę powiedzieć, że niektórzy aspirują już teraz na grę w wyższych ligach, fajne jest to, że Gwiazda pozwala tym młodym na grę w seniorskich rozgrywkach, bo dzięki temu nabierają coraz więcej doświadczenia. Wiadomo, czasem górę bierze w nich porywczość i finezja, dlatego rada od starego Ojca: więcej spokoju i myślenia na boisku, a dojedziemy do EkstraklasyW klasie "B" poziom drużyn był różny. Z którymi wolałbyś się już nie spotkać, a z którymi grało Ci się na tyle dobrze, że chętnie znowu stanąłbyś do kolejnej rywalizacji ?

ŁL - Zawsze lubiłem te mecze, w których grają znajomi mi zawodnicy, zwłaszcza Ci z przeszłości. Dlatego chętnie powtórzyłbym mecze z Wawelem czy Jastrzębiem Bielszowice. Fajne jest to, że w A klasie dojdzie jeszcze do tego Grunwald . Patrząc przez pryzmat poziomu drużyn nie ma to dla mnie znaczenia. Nie chciałbym jedynie zagrać ponownie z Kamionką Mikołów na wyjeździe ze względu na ich boisko :D

Twoje plany jako kapitana zespołu i drużyny na historyczny sezon w klasie "A" ?

ŁL - Oczywiście pomoc w awansie do Okręgówki. Nie chciałbym żebyśmy zatrzymali się tylko na „Serie A”. Po statystyce z B klasy gdzie przekroczyliśmy granicę 100 strzelonych bramek widać, że spokojnie nas na to stać. Jako kapitan chciałbym też wprowadzić coś co we wcześniejszych klubach pomogło nam również na trochę więcej profesjonalizmu, ale chłopaki dowiedzą się o tym już po wakacjach


Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w Serie "A".

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN