SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Ostatni mecz w poniedziałek

Dzisiaj kluby Gwiazda Ruda Śląska i Futsal Nowiny ustaliły termin rozegrania spotkania ostatniej kolejki ligowej sezonu 2018/2019. Mecz odbędzie się o nietypowej porze - w najbliższy poniedziałek o 20.00 w hali MOSiR w Halembie. Wkrótce zapowiedź spotkania.

Przypomnijmy, że dla nas najprawdopodobniej nie będzie to ostatni mecz w sezonie. Przed ostatnią kolejką tracimy dwa punkty do GSF Gliwice. Wygrywając w poniedziałek wskoczymy na pierwsze miejsce w tabeli ale gliwiczanie za dwa tygodnie zagrają na własnym parkiecie z Górnikiem Polkowice. Mało prawdopodobne jest aby w tym mecz nie zdobyli chociaż punktu. Przy założeniu, że jeśli faworyci wygrają to Gwiazda zajmie drugie miejsce w tabeli i zagra w barażu o Ekstraklasę z wicemistrzem 1 ligi grupy północnej.

Natomiast nasi rywale Futsal Nowiny w środę wygrał 4-2 w Lublinie z AZS UMCS i zapewnił sobie utrzymanie w 1 lidze. Do Halemby rywale przyjadą już bez stresu ale zmobilizowani do walki o wygraną.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN