1 liga PLF – Gwiazda Ruda Śląska – Luxiona AZS UMCS Lublin 5-4

W ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 Gwiazda pokonała AZS UMCS Lublin. Rywale chcieli za wszelką cenę uniknąć 10 miejsca, które przy niekorzystnych rozstrzygnięciach może oznaczać nawet spadek z ligi. Tymczasem w I połowie Gwiazda dominowała na boisku – dwie bramki Pasierba to był najmniejszy wymiar kary dla gości. AZS jednak zdołał zdobyć kontaktowego gola … i wróciły koszmary z kilku ostatnich spotkań, kiedy to zamiast ”dobić” rywali podajemy im rękę i zapraszamy do gry. Po zmianie stron jednak Gładkowski podwyższył na 3-1. Od 30 minuty goście grali z lotnym bramkarzem… bramkę druga w sezonie i karierze zdobył jednak nasz bramkarz Łukasz Bogdziewicz! Przy stanie 4-1 trener Gwiazdy Wiktor Grzywaczewski dał pograć wszystkim zawodnikom – swój debiut zaliczył kolejny z naszych młodzieżowych medalistów Mistrzostw Polski – Oliwier Plonka. W końcówce mieliśmy więc festiwal bramek i trochę nerwowości – goście doprowadzili bowiem do wyniku 4-3, Pasierb na 30 sekund przed końcem trafił na 5-3 a goście na 7 sekund przed końcem ustalili wynik pojedynku na 5-4 dla Gwiazdy. W niedzielę ostatnie spotkania sezonu po których poznamy ostatecznie na którym miejscu zakończymy bieżący sezon.