2 liga PLF - Kmicic Częstochowa - Gwiazda II Ruda Śląska Niedziela Godz. 19.30

W niedzielny wieczór rezerwy Gwiazdy po raz trzeci w tym sezonie wyjdą na ligowy parkiet. Będzie to jednak pierwszy mecz wyjazdowy rudzian. Rywalem WLKS Kmicic Złote Arkady Częstochowa. Nasi rywale byli bliscy awansu do 1 ligi już w minionych rozgrywkach - także teraz stawiają jasny cel - awans. Kmicic jednak w dwóch spotkaniach na własnym parkiecie zdobył  tylko trzy punkty i teraz koniecznie musi zdobyć komplet jeśli chce walczyć o mistrza drugiej ligi. Nasz młody zespół jutro bez wzmocnień z 1 ligi bowiem Gwiazda zagra o 17.00 w Opolu. 

Przy okazji rozważań w temacie awansu warto wspomnieć, Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN oraz Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformowali, iż po przeanalizowaniu wniosków  organizacyjnych dotyczących 2 ligi Futsalu na terenie poszczególnych ZPN,  zwycięzcy II Lig na terenie następujących ZPN będą uprawnione do udziału w  barażu o awans do I Ligi.
Gr. Północna:
- Wielkopolski ZPN
- Podlaski ZPN
- Kujawsko - Pomorski ZPN

Gr. Południowa:
- Śląski ZPN,
- Łódzki ZPN,
- Lubelski ZPN (po zatwierdzeniu liczby zgłoszonych drużyn do rozgrywek)

Z turniejów barażowych do I Ligi Futsalu awansują bezpośrednio 2 drużyny (1. i 2. miejsce). Warunkiem, który umożliwiał drużynie z danego ZPN walkę o awans do rozgrywek I Ligi, zgodnie z regulaminem tychże rozgrywek to udział minimum 6 drużyn w rozgrywkach.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN