2 liga PLF - Gwiazda II Ruda Śląska - Rekord II Bielsko-Biała 1-4 (0-1)

Niestety nie pierwsze historyczne punkty nasz młody zespół w II lidze będzie musiał jeszcze poczekać. W starciu z wicemistrzem 2 ligi z ubiegłego sezonu rezerwy Gwiazdy przegrały 1-4. W I połowie oglądaliśmy ciekawe i szybkie spotkanie. Jeden i drugi zespół stwarzał groźne sytuacje ale dobrze spisywali się bramkarze - Wilczek w bramce Gwiazdy i Kałuża w bramce gości. Lekką przewagę mieli goście, którzy po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili 1-0 po trafieniu Tomasza Gąsiora.

Po zmianie stron decydujące o losach meczu okazały się dwie minuty w 26 i 27 po indywidualnych akcjach bramki dla gości zdobywali Rafał Haczek i Kamil Surmiak. Gospodarze potrzebowali kilku chwil aby wrócić do gry i zaczęli ponownie stwarzać sytuacje. W 31 minucie na kartach historii zapisał się Maciej Małek, który wykończył akcję Mateusza Mrowca. Gwiazda miała jeszcze kilka sytuacji, ale brakowało precyzji i zdecydowania. W ostatniej akcji meczu rywale za sprawą Damiana Hilbrychta ustalili wynik na 1-4.

Wynik nie w pełni oddaje wydanie z parkietu, jednak goście na pewno na punkty zasłużyli. Zarówno naszemu zespołowi jak i ekipie Rekordu życzymy udanego startu w eliminacjach do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20, które odbędą się już 11 listopada.

A 13 listopada w niedzielę rezerwy Gwiazdy podejmować będą Piast Gorzów Śląski.