II Liga

W starciu lidera z ostatnim w tabeli zespołem nie było widać różnicy dzielącej obydwie ekipy. Młody zespół Gwiazdy był równorzędnym rywalem dla Kamionki. Zwłaszcza w I połowie nasza drużyna prowadziła grę, stwarzając sobie wiele sytuacji bramkowych. Bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry - rzucie rożnym oraz przedłużonym rzucie karnym wykonywanym z 7 metra w 18 minucie spotkania. Do remisu po składnej akcji doprowadził Mateusz Komor.

W II połowie ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania w 24 minucie. Wyrównane spotkanie toczyło się do 36 minuty gry. Niestety rywale zdobyli bramkę a dwie minuty później ustalili wynik meczu na 4-2. W Mikołowie zagraliśmy nieco w eksperymentalnym składzie bowiem po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się trójka nowych zawodników. Trwa budowa zespołu na mistrzostwa U20 i eliminacje U18. Kolejne testowanie schematów i zawodników już w najbliższy wtorek, kiedy to o 20.30 w Knurowie zagramy zaległe spotkanie z MTS.

Rezerwy Gwiazdy zagrają w niedzielę w Mikołowie z Kamionką. Nasi rywale pewnie wygrali dwa pierwsze pojedynki i jako jedyni mają komplet punktów w lidze! Tak więc czeka naszą młodzież kolejny trudny test. Rudzianie mają na swoim koncie jedną porażkę 4-6 w Krapkowicach. Nasza ''dwójka' razem z rezerwami Rekordu jest na dole tabeli bez zdobytego punktu. Oczywiście zapraszamy na mecz do Mikołowa - dla naszej młodzieży będzie to kolejny etap przygotowań do MMP U20 i U18.

W Krapkowicach na inaugurację rozgrywek 2 ligi zagraliśmy z miejscowym Bongo. Spora liczba kibiców i niezły mecz towarzyszyły inauguracji tegorocznego sezonu. Nasza drużyna przygotowuje się do startu w eliminacjach MMP U20, które już 11 listopada odbędzie się w Krakowie. Mecz z doświadczonym i silnym fizycznie rywalem na pewno był dobrym elementem przygotowań. Przez większość mecz wynik oscylował wokół remisu. Do stanu 4-4 i 34 minuty. Wszystkie bramki dla naszych rezerw zdobył Hubert Szaraniec. Gospodarze zdobyli piątego gola - mimo trzech sytuacji bramkowych nie udało nam się doprowadzić do remisu a w ostatniej minucie gry Bongo zdobyło decydującego gola. Na pewno nasza gra wyglądała poprawnie a do składu dołączy jeszcze kilku zawodników, którzy powinni nas wzmocnić na eliminacjach.

W niedzielę ruszają rozgrywki II ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. W tym sezonie w rozgrywkach wystartuje sześć drużyn, które rozegrają trzy rundy systemem każdy z każdym. Nasza młodzież w 1 kolejce zagra z jednym faworytów do awansu zespołem Bongo Krapkowice. Zresztą w I rundzie wszystkie spotkania zagramy na obcych parkietach ze względu na remont hali w Halembie.

Rudzianie w Reprezentacji Polski U19!

sobota, 05 październik 2019 10:30

Trener Reprezentacji Polski U-19 w futsalu ogłosił kadrę na mecze towarzyskie z Francją. Wśród 14 powołanych znalazła się trójka naszych zawodników – Denis Wardzichowski, Mateusz Świerczyński i Maciej Mazur. Dodajmy, że Maciek aktualnie reprezentuje nasz klub tylko w rozgrywkach futsalowych.

Reprezentacja Polski zbiera się już 19 października na krótkim zgrupowaniu – mecze we Francji odbędą się 22 i 23 października. Możemy się pochwalić, że trójka zawodników powołana jest jeszcze tylko z Rekordu i Drukarza Warszawa.

Gratulacje dla chłopaków.

W piątek i sobotę na obiektach Rekordu Bielsko-Biała zakończył się kurs trenerski Futsal C

Zajęcia w kwietniu rozpoczęło 31 osób, a po czterech zjazdach ukończyło 29 szkoleniowców. Był to trzeci tego typu kurs w Polsce, a drugi zorganizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Wśród osób, które ukończyły kurs znalazła się dwójka szkoleniowców związana z naszym klubem. Wiktor Grzywaczewski w tym sezonie będzie pomagał w prowadzeniu drugiej drużyny seniorów Gwiazdy oraz drużyn młodzieżowych. Kurs ukończył także Marcin Bladowski, który w minionym sezonie prowadził trawiasty zespół juniorów Gwiazdy SMS Ruda Śląska

Wykładowcami byli między innymi były selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Buciol, szkoleniowiec bielskiej drużyny kolekcjonującej mistrzowskie tytuły Andrzej Szłapa, bramkarz najlepszego zespołu w kraju Bartłomiej Nawrat, sędzia Damian Jaruchewicz oraz obecnie dyrektor sportowy Rekordu SSA Piotr Szymura, który w tym klubie przez wiele lat był kapitanem i występował także w reprezentacji kraju. Na zakończenie kursu czyli egzamin przyjechał ponadto Piotr Maranda - szef szkolenia futsalu w Polskim Związku Piłki Nożnej, które reprezentował Grzegorz Morkis wiceprzewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Najważniejsze jednak jest to, że w naszym regionie, z którego w 14-zespołowej ekstraklasie występuje 6 zespołów, kolejna grupa szkoleniowców podniosła swoje kwalifikacje.

W związku z nowym grafikiem obowiązującym w hali od września zapraszamy na treningi w poniedziałki o 20.30. Zapraszamy zawodników z roczników 1999 - 2004 na treningi futsalowe.