MMP U18 - Gwiazda awansowała do finałów Mistrzostw Polski

W drugim turnieju eliminacyjnym rozegranym w Bielsku-Białej Gwiazda zdobyła sześć punktów i wywalczyła awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18. Za trzy tygodnie wystąpimy w gronie 16 najlepszych zespołów w kraju w kategorii wiekowej U18.  O awans walczyliśmy praktycznie do ostatniej minuty.

Sobotnie mecze rozpoczęły się od porażki z gospodarzami Rekordem 2-9. Przed turniejem wiadomo już było, że konieczne do awansu było zdobycie sześciu punktów. W drugim kluczowym starciu pokonaliśmy 4-1 Clearex Chorzów będąc lepszym zespołem i odnosząc zasłużone zwycięstwo. Do awansu brakowało jeszcze wygranej nad MOSiR Stal Zabrze. Mecz miał dramatyczny przebieg - rywale w jednej z pierwszej akcji objęli prowadzenie i walcząc o każdy metr parkietu utrzymywali wynik praktycznie do 18 minuty spotkania. Mimo ciągłych ataków dopiero w końcówce 2 połowy Gwiazda zdobyła dwie bramki i wygrała 2-1.

Gratulujemy zespołowi za walkę i wywalczony awans - Gwiazda zagrała w składzie - Biskup, Sobecko - Wojcicuch, Mazur, Watola, Grzywaczewski, Szaraniec, Duda, Świerczyński, Joszko, Widuch, Wardzichowski,