MMP U16 - Sparing - Kamionka Mikołów - Gwiazda 5-2

W Mikołowie zawodnicy Gwiazdy U16 przygotowujący się do kolejnego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski rozegrali sparing z miejscową Kamionką.

Od początku nasi zawodnicy narzucili swój styl gry i wysokim pressingiem nękali rywali. Niestety optyczna przewaga nie została udokumentowana bramką a po błędzie jednego z naszych zawodników w sytuacji sam na sam z Dawidem Mryką  bramkę w 2 minucie zdobyła Kamionka. Nasi zawodnicy nie zdążyli zareagować na wydarzenia boiskowe co sprawiło, że po ładnej zespołowej akcji drużyna z Mikołowa wyszła na prowadzenie 2:0. Ten mecz po raz kolejny pokazał, że młodzi adepci Gwiazdy mają problemy z skutecznością pod bramką przeciwnika seryjnie marnując stwarzane sytuacje w tej części meczu. Dobra postawa w bramce Dawida Mryki nie wystarczyła na skuteczną Kamionkę, która podwyższyła na 3:0 po kolejnym błędzie w rozgrywaniu piłki przez naszym zawodników. Na pochwałę zasługuje bardzo aktywny w tym meczu Hubert Szaraniec, który często próbował zaskoczyć bramkarza Kamionki. Po jednej z takich akcji został on sfaulowany i z rzutu wolnego sam uderzył płaskim strzałem nie dając szans bramkarzowi z Mikołowa. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy zawodnicy Kamionki "rozklepali" naszą defensywę i strzelili na 4:1.

Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił, zawodnicy Gwiazdy byli praktycznie ciągle w posiadaniu piłki lecz nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. W 10 minucie drugiej połowy Kamil Skorupa dał nadzieje na odrobienie strat z pierwszej połowy strzelając na 4:2. Niestety Kamionka szybko odpowiedziała golem. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo sytuacji z obu stron. Zawodnicy z Rudy Śląskiej muszą jeszcze wiele poprawić w swojej grze a do kolejnych eliminacji pozostał miesiąc.

Mecz był rozgrywany 2x30minut

Skład naszej drużyny:

Dawid Mryka, Szczepan Mryka, Hubert Szaraniec, Kamil Wojciuch, Kamil Skroupa. Dawid Studnik, Maciej Kuropatwa, Maciej Kowalski, Remek Bogacz, Jakub Joszko

 

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN