Rocznik 2009 – Gwiazda Ruda Śląska – SMS Ruda Śląska 2-1

Ostatni mecz sezonu dla większości kibiców miał być meczem o awans do 2 ligi, ale jednak był meczem o najlepszą drużynę w Rudzie Śląskiej w roczniku 2009. Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo odważnie, a akcje były z dwu stron. W 12 minucie po rzucie rożnym drużyny SMS, kontratak wyprowadza drużyna Gwiazdy. Obrońców gości mija Jakub Smoła, który uderza w słupek, a dobitkę na gola zamienia Kamil Gisder. Gwiazda prowadzi 1-0. Po tej bramce drużyna Gwiazdy gra mądrze i broni dostępu do swojej bramki. W przedostatniej minucie pierwszej połowy meczu rzut rożny wykonuje drużyna SMS. W polu karnym sędzia dopatruje się ręki obrońcy Gwiazdy – rzut karny dla drużyny gości. Do piłki podchodzi Bartosz Świerc, a piłkę broni Oliwier Durasiewicz. Do przerwy prowadzą gospodarze. Po przerwie drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego próbuje wyrównać wynik spotkania, jednak w 44 minucie spotkania po przepięknej akcji drużyny gospodarzy Oskar Rogosz strzela drugą bramkę dla drużyny Gwiazdy. Bramka ta kandyduje do bramki sezonu, ze wszystkich bramek które strzeliła drużyna Gwiazdy w 3 lidze. Gdy wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, podczas jednych z kontrataków sędzia dyktuje rzut wolny dla drużyny gości. Bramkę na 2-1 strzela Bartłomiej Miąsko. Ostatnie minuty meczu to walka obu drużyn. W ostatniej minucie meczu, drużyna Gwiazdy wyprowadza kontrakt. Jakub Smoła faulowany jest jest na linii pola karnego. Do rzutu wolnego podchodzi Oskar Rogosz aby podwyższyć wynik na 3-1, jednak strzał jest nie celny, a sędzia kończy mecz. Drużyna Gwiazdy Ruda Śląska jako beniaminek w 3 lidzie zajmuje miejsce na podium. Brawo za walkę dla obu drużyn, a drużynie Gwiazdy za najlepszy mecz w tym sezonie. Widzimy się na jesieni o awans do 2 ligi.