niedziela, 20 czerwiec 2021 12:35

Rocznik 2009 - Wygrane derby w zastępstwie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W samo południe swoje spotkanie w V lidze rocznika 2009 rozegrały zespoły Gwiazdy i Slavii.
Tym razem w tej lidze zamiast naszej drużyny rocznika 2010, zagrała drużyna rocznika 2009, która zakończyła się swój udział w III lidze wojewódzkiej. Z kolei ekipa Gwiazdy 2010 rywalizuje na turnieju dwudniowym.
Niespodzianki w meczu nie było - już po 4 minutach gry Gwiazda prowadziła 3-0! Ostatecznie grając pełnym składem pokonujemy w derbach Slavię 7-1.
Brawa dla chłopaków - zwłaszcza drużyny gości którzy grali bez zmian - że wytrzymali trudy spotkania, kiedy termometr wskazywał 33 stopnie, a przy nawierzchni boiska na pewno było wiele, wiele więcej!
środa, 16 czerwiec 2021 14:07

Kto chętny na wyjazd do Parku Energylandia! Zapraszamy na wspólny wyjazd!

Drodzy rodzice w tym roku, podobnie jak poprzednim nie odbędzie się jedna duża impreza na zakończenie sezonu. Trenerzy wspólnie z rodzicami zaplanują podsumowania sezonów w swoich rocznikach.

Impreza dla wszystkich grup została zaplanowana na koniec wakacji  - dokładny termin zostanie podany w lipcu i tym razem będzie to otwarcie, a nie zakończenie sezonu!

Natomiast z okazji zakończenia sezonu wracamy do naszej sprawdzonej propozycji – czyli wspólnego wyjazdu do Parku Energylania!

Wyjazd zaplanowany został na 29 czerwca – wtorek – zbiórka 8.30. Wyjazd 8.45. Powrót do domu późnym popołudniem. Wszyscy mają możliwość skorzystanie z przejazdu autokarem, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Ze względów organizacyjnych – tak jak we wcześniejszych przypadkach – dzieci jadą pod opieką osoby pełnoletniej czyli rodziców, dziadków itd.

Stowarzyszenie pokrywa koszty przejazdu autokarem oraz dofinansowuje wejście dzieci do Parku.

Tak więc koszt dla członków naszych sekcji (nie posiadających zadłużenia w płatności składek) wynosi:

- 30,00 zł – dziecko

- 139,00 zł – osoba dorosła (bilet wstępu)

Ze względów organizacyjnych nie przewidujemy możliwości płatności bonami turystycznymi.

Oczywiście istnieje możliwość, że jeden rodzic ma pod opieką np. 3 dzieci.

Dzieci, które są zapisane na półkolonie nie ponoszą dodatkowych kosztów. Jedynie opiekunowie muszą kupić bilet wstępu.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub smsem na numer 504 197 289 pod którym można też uzyskać dodatkowe informacje.

poniedziałek, 7 czerwiec 2021 07:33

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - SMS Ruda Śląska 2-1

Ostatni mecz sezonu dla większości kibiców miał być meczem o awans do 2 ligi, ale jednak był meczem o najlepszą drużynę w Rudzie Śląskiej w roczniku 2009. Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo odważnie, a akcje były z dwu stron. W 12 minucie po rzucie rożnym drużyny SMS, kontratak wyprowadza drużyna Gwiazdy. Obrońców gości mija Jakub Smoła, który uderza w słupek, a dobitkę na gola zamienia Kamil Gisder. Gwiazda prowadzi 1-0. Po tej bramce drużyna Gwiazdy gra mądrze i broni dostępu do swojej bramki. W przedostatniej minucie pierwszej połowy meczu rzut rożny wykonuje drużyna SMS. W polu karnym sędzia dopatruje się ręki obrońcy Gwiazdy - rzut karny dla drużyny gości. Do piłki podchodzi Bartosz Świerc, a piłkę broni Oliwier Durasiewicz. Do przerwy prowadzą gospodarze. Po przerwie drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego próbuje wyrównać wynik spotkania, jednak w 44 minucie spotkania po przepięknej akcji drużyny gospodarzy Oskar Rogosz strzela drugą bramkę dla drużyny Gwiazdy. Bramka ta kandyduje do bramki sezonu, ze wszystkich bramek które strzeliła drużyna Gwiazdy w 3 lidze. Gdy wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, podczas jednych z kontrataków sędzia dyktuje rzut wolny dla drużyny gości. Bramkę na 2-1 strzela Bartłomiej Miąsko. Ostatnie minuty meczu to walka obu drużyn. W ostatniej minucie meczu, drużyna Gwiazdy wyprowadza kontrakt. Jakub Smoła faulowany jest jest na linii pola karnego. Do rzutu wolnego podchodzi Oskar Rogosz aby podwyższyć wynik na 3-1, jednak strzał jest nie celny, a sędzia kończy mecz. Drużyna Gwiazdy Ruda Śląska jako beniaminek w 3 lidzie zajmuje miejsce na podium. Brawo za walkę dla obu drużyn, a drużynie Gwiazdy za najlepszy mecz w tym sezonie. Widzimy się na jesieni o awans do 2 ligi.

Skrót meczu na naszym kanale YouTube:

sobota, 29 maj 2021 16:55

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Sparta Katowice 2-2

W 6 kolejce III ligi wojewódzkiej zespół Gwiazdy zremisował 2-2 ze Spartą Katowice. Bramki dla Gwiazdy - Grygonis oraz Rogosz.

Wkrótce relacja ze spotkania oraz bramki.

niedziela, 23 maj 2021 09:06

Rocznik 2009 - Pierwsza porażka w sezonie

To nie była udana sobota dla naszych zespołów.
Oprócz wpadki seniorów swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach w III lidze wojewódzkiej przegrał też zespół rocznika 2009.
Lepszy okazał się zespół Czarnych Sosnowiec, który wygrał 2-0.
Po tej porażce tabela III ligi bardzo się spłaszczyła - trzy zespoły mają po 12 punktów na miejscach 1-3, Gwiazda jest czwarta z dorobkiem 10 punktów.
niedziela, 16 maj 2021 09:37

Rocznik 2009 - Górnik Sosnowiec - Gwiazda 0-4

Kolejny wyjazd i kolejna gra na naturalnej murawie. Tym razem Gwiazda udała się do Sosnowca powalczyć o 3 punkty z ostatnią drużyną 3 ligi. Chłopaki wyszli zmobilizowani i od samego początku narzucili swoje tempo. Dużo akcji, walki i dopiero w 20 minucie spotkania wynik otwiera Jakub Smoła.
Po strzeleniu bramki Gwiazda dalej grała swoje, a przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik podwyższa ponownie Jakub Smoła. Po przerwie gra się wyrównała i swoje okazje mieli gospodarze. W momencie gdy pachniało bramką kontaktową, to niezawodny tego dnia Jakub Smoła ustrzela hat-tricka. Gol ten dał wiarę naszej drużynie na kolejne bramki i tak się stało. Po kontrze naszej drużyny zwycięstwo pieczętuje przepięknym strzałem z dystansu, nie kto inny jak Jakub Smoła, który był  w doskonałej formie.
Gratulacje należą się całej drużynie, trenerowi oraz kibicom Gwiazdy za wzorowy doping. Do domu wracamy z 3 punktami. Za tydzień mecz u siebie z drużyną Czarni Sosnowiec.

Bramki z tego meczu na naszym kanale YouTube:

wtorek, 11 maj 2021 08:17

Rocznik 2009 - AKS Mikołów - Gwiazda Ruda Śląska 0-1

W 3 kolejce III ligi wojewódzkiej, drużyna Gwiazdy wybrała się do Mikołowa aby powalczyć o punkty z Kadrą Powiatu Mikołowskiego grającą pod szyldem AKS Mikołów.
Dla Gwiazdy zawsze był trudny teren i początek spotkania to potwierdził. Na szczęście bramkarz gości był na posterunku. Odpowiedź była natychmiastowa lecz nieskuteczna. W pierwszej połowie obie drużyny zaatakowały jeszcze dwukrotnie i do przerwy był bezbramkowy remis.
Po przerwie drużyna Gwiazdy grała jak za starych dobrych czasów. Podopieczni trenera Arkadiusza praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika, ale także razili nieskutecznością. W 47 minucie spotkania po rzucie wolnym wykonanym przez Oskara Rogosza, najlepiej w polu karnym zachował się Bartosz Mateja, który strzela zwycięską bramkę.
Gwiazda wygrywa na trudnym terenie i wraca do domu z bardzo ważnymi 3 punktami. Za tydzień wicelidera czeka kolejny wyjazd - tym razem do Sosnowca.

AKS Mikołów 0-1 SR-S GWIAZDA Ruda Śląska

Bartosz Mateja '47 minuta

Skrót meczu na Naszym kanale YouTube:

niedziela, 25 kwiecień 2021 19:50

Rocznik 2009 - Dreszczowiec w Jaworznie

Napisał: Arkadiusz Spiolek

Po wymuszonej przerwie w rozgrywkach w końcu przyszedł czas na ligowe emocje!
W Jaworznie przyszło nam się mierzyć z tamtejszą Akademią 2012. Był to nasz pierwszy mecz przeciwko tej drużynie. Spotkanie miało dość dramatyczny przebieg, gra była bardzo otwarta i obie drużyny kreowały sobie sytuacje. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Jednak cały czas walczyliśmy o zdobycie bramki, bo sytuacje ku temu były, ale pozostawały niewykorzystane. Druga połowa dalej owocowała w otwartą grę obu drużyn. Apetyt na wyrównującą bramkę ostudził gol na 2:0... ale po paru minutach nasi zawodnicy pokazali charakter. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Jakub Smoła, następnie wyrównał Oskar Rogosz ustalając wynik na 2:2.
Nie był to nasz najlepszy mecz, jednak zdobyliśmy znów cenne doświadczenie i mamy nadzieję, że zaowocuje one w kolejnych spotkaniach.