poniedziałek, 27 grudzień 2021 13:37

Kalendarze klubowe

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Kalendarz klubowy naszego stowarzyszenia jest już gotowy!
Trenerzy do dystrybucji otrzymają go w czwartek 30 grudnia podczas turnieju rodziców w hali w Halembie. Zapraszamy także w czwartek po odbiór osobisty.
Kalendarz dla zawodników jest bezpłatny, ale oczywiście gdybyście Państwo mieli taką wolę to prosimy wsparcie i o wpłaty darowizn na konto stowarzyszenia w cenie 10,00 zł.
Oficjalnie cena kalendarza - dla osób które chciałyby 2 lub więcej sztuk wynosi 10,00 zł. Kalendarz ma format B1 i jest listwowany.
niedziela, 21 listopad 2021 09:36

Rocznik 2009 - Remis na zakończenie

Ostatni mecz w III lidze wojewódzkiej drużyna Gwiazdy z rocznika 2009 rozgrywała w Sosnowcu z drużyną Czarnych. Czarni Sosnowiec to aktualnie wicelider z taką samą ilością punktów co prowadząca drużyna Stadionu Śląskiego. Drużyna Gwiazdy już w ostatniej kolejce zapewniła sobie 4 miejsce, zatem mecz z perspektywy układu tabeli ważniejszy był dla drużyny z Sosnowca. Mecz pomimo porannej godziny mógł się podobać jednym i drugim. Po jednym z rzutów rożnych gospodarze obejmują prowadzenie, a bramkę (samobójczą) strzela Bartłomiej Grygonis. Drużyna Gwiazdy dzielnie walczy, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie goście coraz więcej atakują, czego skutkiem jest bramka wyrównująca strzelona przez Damiana Malcherka. Gospodarze po stracie bramki próbują strzelić drugą bramkę, ale obrona i bramkarz Gwiazdy w drugiej połowie na zero. Wracamy z Sosnowca szczęśliwi bo cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody. Chłopakom dziękujemy za obecny sezon, a w następnym życzymy awansu do II ligi.

piątek, 19 listopad 2021 19:57

Rocznik 2009 - Powrót na właściwe tory

W piątek 12 listopada drużyna Gwiazdy z rocznika 2009 rozgrywała w Sosnowcu zaległy mecz z 11 kolejki. Drużyna gości od pierwszych minut zaatakowała gospodarzy co zaowocowało prowadzaniem. Po rzucie rożnym asystę zalicza Piotrek Wrona, a bramkę strzela Bartosz Mateja. Cała pierwsza połowa to kontrolowana gra gości. Po przerwie gospodarze za wszelką cenę próbowali strzelić wyrównującą bramkę, goście ograniczyli się do obrony i pojedynczych kontrataków. Gdy wydało się, że dla gospodarzy padnie wyrównująca bramka, to po jednej z kontr naszej drużyny Jakub Wrona podwyższa prowadzenie gości i ustala końcowy wynik. Z Sosnowca wracamy z 3 punktami i utrzymujemy 4 miejsce.

Dzień później (13.11.2021) gramy u siebie z sąsiadem z tabeli - GKS Katowice II. Jest to mecz o utrzymanie pewnej 4 pozycji na koniec sezonu. Tak jak dzień wcześniej, pierwsza połowa to dobre zawody drużyny Gwiazdy, lecz bez bramek. Drugą połowę zaczęliśmy słabiej, zabrakło koncentracji co przełożyło się, że po jednej z kontr, drużyna gości obejmuje prowadzenie. Stracona bramka podziałała mobilizująco, lecz niestety kolejne akcje Gwiazdy nie przynosiły wyrównania. Pod koniec spotkania drużynowa akcja gospodarzy przynosi upragnione wyrównanie, a bramkę na remis strzela Reprezentant Kadry Śląska - Szymon Robełek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i na kolejkę przed końcem sezonu drużyna Gwiazdy zajmuje czwarte miejsce. Ostatni mecz drużyna zagra na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Bramki w obu meczów na kanale YouTube:
poniedziałek, 8 listopad 2021 19:33

Rocznik 2009 - Gwiazda Ruda Śląska - Sarmacja Będzin 1-0

Po ostatnich słabszych występach, drużyna z rocznika 2009 w niedzielne przedpołudnie przystępowała do odbudowy formy z przed paru tygodni. Sobotnia porażka sąsiada w tabeli - GKSu Katowice - mocno zmotywowała chłopaków, aby wygrać i wskoczyć na 4 miejsce. Spotkanie zaczęło się najlepiej jak mogło. Już w pierwszych minutach po idealnym podaniu przez Bartłomieja Grygonisa bramkę na 1-0 strzela Kamil Gisder. Kolejne minuty to ataki drużyny Gwiazdy i obronione przez bramkarza gości strzały Piotrka Wrony. Pierwsze 15 minut to pełna kontrola gry przez gospodarzy i aż dziwne że nie wpada kolejna bramka. Drugie 15 minut to pierwsze akcje gości przeplatane z akcjami gospodarzy. Do przerwy wynik 1-0. Po przerwie zaczynamy atakować, ale drużyna Sarmacji ma też swoje szanse. Słupek broni drużynę Gwiazdy przez wyrównaniem, a chwilę później bramkarz gości sam na sam broni strzał Damiana Malcherka. Ostatnie minuty spotkania to nerwowa gra gospodarzy i fantastyczna interwencja Oliwiera Durasiewicza, który ratuje gospodarzy przed stratą bramki. Ostatecznie drużyna Gwiazdy przełamuje passę porażek, zdobywa 3 punkty i awansuje na 4 pozycję w tabeli.

SRS GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA 1:0 BKS SARMACJA BĘDZIN
3' Kamil Gisder
wtorek, 26 październik 2021 08:35

Rocznik 2009 - Niemoc

Po pierwszych czterech zwycięstwach w III lidze wojewódzkiej rocznika 2009, apetyt awansu do 2 ligi rósł z meczu na mecz. W piątym meczu przyszło zmierzyć nam się z wiceliderem - Stadionem Śląskim. Był to zaległy mecz z 1 kolejki. Po bardzo ciężkim meczu przegrywamy w Chorzowie 3-1. Można powiedzieć, że od tego meczu, wyniki rocznika 2009 spadały z meczu na mecz. W następnej kolejce mierzyliśmy się z sąsiadem z tabeli z rezerwami GKS Katowice. Mecz na boisku rywala to dużo sytuacji obu drużyn. Jednak po 60 minutach musieliśmy uznać wyższość gospodarzy przegrywając 3-0. W ostatniej kolejce pierwszej części sezonu przyszło Nam się zmierzyć z liderem KKS Czarni Sosnowiec. W zeszłym sezonie to właśnie ta drużyna pozbawiła Nas awansu do 2 ligi wojewódzkiej, wygrywając z Nami na naszym terenie 0-2. Zatem tym razem chłopaki mieli coś do udowodnienia. Niestety i tym razem także przegrywamy u siebie 0-2. Po serii trzech porażek wracamy do rundy rewanżowej i na początek mecz ze Stadionem Śląskim. Wicelider dał Nam lekcję futbolu, przegrywamy 0-4. W kolejnej kolejce pojechaliśmy do Czeladzi gdzie  przegrywamy z outsiderem naszej ligi 2-0. W 10 kolejce podejmujemy u siebie Reprezentacją Powiatu Mikołowskiego. Chłopaki chcą zmazać złą passę ostatnich spotkań. Wyrównana walka obu drużyn, jednak to goście strzelają bramkę na 0-1. Po straconym golu, drużyna Gwiazdy walczy i gdy wydawało się że bramka na 1-1 to kwestia czasu, tracimy bramkę na 0-2 i 6 porażka staje się faktem. Aktualnie drużyna z rocznika 2009 zajmuje 5 miejsce z przewagą 5 punktów nad 6 miejscem - Górnikiem Sosnowiec, z którym przyjdzie Nam się zmierzyć już za tydzień w Sosnowcu.

poniedziałek, 20 września 2021 20:28

Rocznik 2009 - Sarmacja Będzin - Gwiazda Ruda Śląska 0-2

Kolejne zwycięstwo ligowe odniósł nasz zespół rocznika 2009. Tym razem Gwiazda wygrała w Będzinie.

niedziela, 5 września 2021 20:13