sobota, 15 czerwiec 2019 10:39

Zapraszamy na zajęcia naszej szkółki piłkarskiej. Przypominamy, że prowadzimy nabór do wszystkich grup od rocznika 2009 do rocznika 2014!

Aktualnie zachęcamy do skorzystania z zaproszenia na treningi rocznika 2010. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

Od godziny 8:00 w sobotę nasi chłopcy rocznika 2010 zagrali w turnieju finałowym ligi MOSiR. W tym dniu jak i całej lidze byliśmy niepokonani. Oprócz naszej drużyny w lidze rywalizowało jeszcze 5 zespołów. Slavia Ruda Śląska, Urania Ruda Śląska, Wawel Wirek, SMS Ruda Śląska oraz Orlik Ruda Śląska. W całych rozgrywkach rozegranych zostało dziesięć meczy w których zdobyliśmy komplet 30 punktów, strzeliliśmy 117 bramek tracąc zaledwie 10.! Na zakończenie młodzi piłkarze otrzymali puchar oraz kosz pełen słodyczy. Najlepszy zawodnikiem został wybrany Dawid Piperek.

Wyniki turnieju finałowego (grano 1 x 12 minut):

SR-S Gwiazda 2-1  Slavia Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 4-0  Urania Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7-0  Orlik Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7-1  Wawel Wirek
SR-S Gwiazda 4-0  SMS Ruda Śląska

Na zakończenie ligi Orlików Młodszych remisujemy.

Mecz z GieKSą rozpaczą się planowo o godzinie 17, ale można powiedzieć, że Gwiazdorzy dotarli z małym opóźnieniem. Po 5 minutach i naszych prostych błędach tracimy dwie szybkie bramki. Kolejnego gola gospodarze strzelają po ładnej wymianie podań. Co ważne, taki wynik wpłynął mobilizująco na Naszych zawodników. Mając przewagę strzelamy trzy bramki, tracąc jedną i na przerwę schodzimy przegrywając jedną bramką. W drugiej połowie dominuje walka Gwiazdy przeciwstawiona przewadze technicznej GieKSy i doprowadzamy do remisu 5:5. To nie koniec emocji, gdyż potwierdzenie znajduje powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Stwarzamy sobie kilka sytuacji w której brakuje milimetrów: trafiamy w poprzeczki, przeciwnicy w ostatniej chwili blokują strzały lub piłka minimalnie mija bramkę rywala... Nasi rywale wykazują się lepsza skutecznością i wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Nie załamujemy się jednak i po ciężkiej walce doprowadzamy do remisu z wymagającym przeciwnikiem. W ostatniej minucie mamy piłkę meczowa, jednak nieskuteczność i zmęczenie daje o sobie znać. Wynik remisowy jest jak najbardziej sprawiedliwy, brawa należą się obu drużynom za stworzenie ciekawego i emocjonującego widowiska. Cieszy, że zawodnicy nie załamali się i przegrywając długimi fragmentami walczyli do końca oraz fakt, że potrafili się podnieść po kilku prostych błędach na początku spotkania. Takie mecze pozwalają wyciągnąć konstruktywne wnioski do pracy na treningach oraz kształtować mentalność młodych zawodników.

Młoda Gieksa 7-7 SR-S Gwiazda

Rocznik 2010 - Turniej z okazji Dnia Dziecka

niedziela, 02 czerwiec 2019 13:30

Mały niedosyt w szeregach naszego zespołu.

W Rybniku odbył sie turniej z okazji dnia dziecka który zakończyliśmy na drugim miejscu. We wszystkich czterech rozegranych meczach byliśmy drużyną która przeważała i stwarzała sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych o czym świadczą wyniki spotkań wszystkich drużyn. Niestety konsekwencji oraz chłodnej głowy zabrakło w trzecim meczu, w którym po trzech kontrach drużyny przeciwnej przegraliśmy jedną bramką. Nerwowość w drugiej połowie spowodowana decyzjami sędziego oraz niepotrzebną presją z trybun zdekoncentrowała naszych zawodników. Zajęte miejsce tego dnia to rzecz drugorzędna bo gra naszej drużyny dłuższymi momentami mogła sie wszystkim podobać. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Robełek natomiast w dwóch konkursach które odbyły się pomiędzy meczami byliśmy bezkonkurencyjni. W prowadzeniu piłki na czas najlepszy okazał sie Dawid Piperek który minimalnie wyprzedził Szymona Zielińskiego. Zarówno w prowadzeniu piłki jak i żonglerce w której wszystkim zaimponował zdobywca pierwszego miejsca Grzgorz Janus przewaga była ogromna. " Wszyscy razem GWIAZDAAA 2010! "

SR-S Gwiazda 19-1 Champions Orzesze
SR-S Gwiazda 9-0 Concordia Knurów
SR-S Gwiazda 2-3 Fundacja Espanola
SR-S Gwiazda 8-3 Champions Rybnik

Od pierwszego gwizdka obserwowaliśmy dobrą grę naszego zespołu czego efektem były kolejne bramki. Dobra gra zespołowa oraz pressing który pozwolił zaledwie trzy razy zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Dawida Gąsiora. Po błędzie i braku komunikacji udało się zawodnikowi Uranii zdobyć gola honorowego. Wynik spotkania mógł być dużo wyższy ale mnóstwo wygranych pojedynków 1 na 1 oraz akcji zespołowych skończyło się na niedokładnym zagraniu do partnera czy też błędnym wyborze. Brakowało również strzałów z dystansu. Nad tymi elementami skupimy się już podczas najbliższych treningów. W najbliższy piątek czekają nas kolejne dwa mecze.  Natomiast w sobotę weźmiemy udział w kolejnym turnieju z okazji Dnia Dziecka,który odbędzie się w Rybniku.

SR-S Gwiazda 17 - 1 GKS Urania

Rocznik 2010 - Pewne derbowe wygrane

piątek, 31 maj 2019 21:58

Przekonujące zwycięstwa w derbach.

W pierwszym spotkaniu tego dnia podejmowaliśmy naszych najbliższych sąsiadów czyli Grunwald Ruda Śląska. W tym meczu derbowym nasze "gwiazdeczki" pokazały kto rządzi na Halembie nie dając żadnych szans gospodarzom. Bardzo dobra postawa zarówno w obronie jak i ataku skutkowała wieloma składnymi i przyjemnymi dla oka akcjami które jeszcze nie zawsze kończyły się bramką. Nad tym na pewno będziemy w dalszym ciągu ciężko pracować lecz to nie stało na przeszkodzie abyśmy wszyscy mogli zobaczyć piękne bramki w wykonaniu naszych zawodników. M.in piękny strzał z dystansu w samo okienko Kamila Przyłoga oraz bomba niczym Roberto Carlos Szymona Robełka.

GKS Grunwald 3-20 SR-S Gwiazda

W drugim meczu w ramach ligi MOSiR zmierzyliśmy się z SMS-em Ruda Śląska. Na początku meczu panował chaos spowodowany zbyt wielką pewnością siebie dlatego też dostosowaliśmy się do gry przeciwnika. Na przerwę zeszliśmy z dwu bramkową przewagą. Kilka słów w przerwie i nasza gra uległa poprawie. Całe 20 minut spędziliśmy głownie na połowie przeciwnika stwarzając sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramek. Ozdobą tego meczu były bramki z rzutów wolnych Dawida Piperka oraz ostatnia akcja meczu w której bramkę po przyjęciu piętką z woleja zdobył Bartłomiej Gaczyński.

SMS Ruda Śląska  3-14 SR-S Gwiazda

Rocznik 2010 - Ospały początek

sobota, 25 maj 2019 11:01

Dopisujemy kolejne trzy punkty i pozostajemy w dalszym ciągu z kompletem zwycięstw w lidze Żaków. Tym razem naszym rywalem był Jastrząb Bielszowice, który na początku spotkania wykorzystał ospały początek naszej drużyny i po trzech szybkich kontrach było 1-3. Zmiany wprowadzone w naszych szeregach uspokoiły grę i z każdą kolejną minutą nasza przewaga rosła, a skonstruowane akcje przebiegły na odpowiednim tempie i zrobiliśmy tym samym kilka ładnych bramek. Na pochwałę zasługuje również zaangażowanie Dawida Piperka z postawy którego niektórzy mogliby wziąć przykład. Dawid tego dnia nie tylko zdobył 7  bramek ale również gdy przebywał na boisku brał aktywny udział we wszystkich akcjach naszego zespołu.

SR-S Gwiazda 17-7 Jastrząb Bielszowice