Rocznik 2010

We wtorek drugi raz pod rząd zmierzyliśmy się z drużyną Kamionki Mikołów, tyle że w roczniki 2009. Po drobnych problemach z dokładnością podań na początku i szybko straconej bramce po rzucie karnym, chłopcy ostro wzięli się do pracy. Momentami nasza gra wyglądała bardzo dobrze: pressing, agresja, doskakiwanie do przeciwnika powodowały zamieszanie i stratę piłek przez rywali. Długimi fragmentami zamykaliśmy Mikołów na ich połowie. Pojawiły się jednak problemy z ostatnim podaniem i wykańczanie akcji, zwłaszcza brakowało strzałów spoza pola karnego. 

Rocznik 2010 - Wysoka wygrana
sobota, 13 kwiecień 2019 08:31

Poprawa stylu gry w drugiej kolejce ligi Żaków. 

Do drugiej kolejki Żaków starszych przystąpiliśmy mocno zmotywowani po ostatniej wpadce. Cieszy postawa chłopaków którzy po szybko straconej bramce ruszyli do ataku i szybko wyszliśmy na prowadzenie. Całe spotkanie zostało zdominowane przez naszą drużynę i mimo że drużyna Kamionki Mikołów starała się grać agresywnie stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje po ciekawych i przemyślanych akcjach zespołowych. W dniu dzisiejszym było widać zaangażowanie, walkę i przede wszystkim zabawę oraz uśmiech na twarzy czego ostatnio mocno brakowało. A to wszystko przełożyło się na wysoką aktywność na boisku i w przyszłym tygodniu będziemy dalej ciężko pracować. Już we wtorek spotkamy się po raz drugi z drużyną Kamionki Mikołów tym razem w lidze Orlików Młodszych.

Gwiazda Ruda Śląska 25 - 5 Kamionka Mikołów.

Całe spotkanie niebawem będzie można zobaczyć na naszym kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCdKQ0cJ77vnCgEhJs5NBwGA…

Rocznik 2010 - Lekcja
wtorek, 09 kwiecień 2019 19:11

W Parku Pszczelnik zespół Gwiazdy rocznika 2010 zagrał z liderem grupy rocznika 2009 Jednością Siemianowice. Podobnie jak w pierwszej rundzie tak i w drugiej lider rozgromił nasz zespół. Siła fizyczna , szybkość i dobra gra dzisiaj dominowały na boisku. Szkoda, że nasz zespół już przed meczem ''przegrał'' to spotkanie. Zabrakło walki i ... biegania. Przegrywamy 1-20. Co ciekawe nasz zespół rocznika 2010 w grupie IV nadal utrzymuje trzecią pozycję w tabeli i to jest cel na ten sezon. Dzisiaj na wyróżnienie zasłużyli Kamil Fojcik i Kamil Przyłóg. W kolejnym meczu walczymy o trzy punkty!

 

Inauguracja rundy wiosennej w Mikołowie.

Podczas zimowej przerwy system rozgrywania ligi Żaków starszych uległ zmianie. Zamiast klasycznego turnieju przeszliśmy na system ligowy. W pierwszej kolejce zagraliśmy z drużyną AKS-u Mikołów. Gospodarze postawili na malutkie boisko oraz małe bramki co było dobrą okazją aby skoncentrować się nad doskonaleniem wprowadzania piłki od swojej bramki oraz do nauki kontrolowania spotkania mimo małej powierzchni. Tak grając nasi zawodnicy byli zmuszeni do kreatywności oraz podejmowania szybkich i właściwych decyzji. Ta sztuka nam się udała i przez większość spotkania kontrowaliśmy mecz stwarzając sobie tym samym dużo sytuacji podbramkowych po kilku ciekawych akcjach zespołowych. Nie ustrzegliśmy się również błędów z których na pewno wyciągniemy wnioski. Ostatecznie wygrywamy 3:5.

 

Rocznik 2010 - Udany start i niemrawy koniec

poniedziałek, 25 marzec 2019 15:12

Cenny występ dwóch drużyn w ostatnim turnieju halowym tej zimy.

Zaborze Cup 2019 zakończyliśmy z 8 zwycięstwami, 4 porażkami, 1 remisem oraz bilansem bramowym 22:13. Zaczęliśmy turniej od bardzo dobrych meczy w wykonaniu naszych dwóch drużyn. Oglądaliśmy grę do której przyzwyczaiły nas nasze młode "gwiazdeczki" W kolejnych meczach zagraliśmy zbyt indywidualnie oraz nieskutecznie, a o końcowym niekorzystnym wyniku zadecydowały proste błędy indywidualne. Dla naszych zawodników był to cenny turniej w którym przede wszystkim każdy z zawodników spędził ponad godzinę na parkiecie. Nikomu nie można odmówić walki, a każdy z zawodników musi mocno popracować nad mentalnością oraz koncentracją. Najlepszymi zawodnikami w naszych drużynach zostali wybrani: Szymon Jędrzejczak oraz Szymon Robełek. Zagrali: Gąsior, Perdyła, Piperek, Gaczyński, Robełek, Jędrzejczak, Pawlikowski, Litwiński, Zieliński, Klisowski, Miler, Łuszczek, Przyłóg. Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogli na parkiecie pojawić się: Kamil Baranowicz oraz Grzegorz Janus, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Już niebawem na naszym kanale youtube pojawią się dwa wspomniane wcześniej mecze.

 

Rocznik 2010 - Turniejowa niedziela

sobota, 23 marzec 2019 10:19

Zaborze Cup 2019

W niedziele zagramy dwiema drużynami.

Rocznik 2010 na zakończenie swojego intensywnego okresu zimowego weźmie udział w ostatnim turnieju na hali Pogoni w Zabrzu. W tym dniu organizatorzy postanowili nie prowadzić klasyfikacji końcowej, a każdy z zespołów zostanie nagrodzony upominkowym pucharem oraz medalami. Nasz zespół wystawi w tym dniu dwie drużyny. Początek turnieju o godzinie 9:00. Kilka spotkań naszych "gwiazd" z tego dnia będzie można zobaczyć na kanale youtube rocznika 2010: https://www.youtube.com/channel/UCdKQ0cJ77vnCgEhJs5NBwGA

 

Rocznik 2010 - Obóz dochodzeniowy

wtorek, 19 luty 2019 15:34

Rocznik 2010 ciężko pracuje podczas ferii zimowych. 

Wraz z początkiem drugiego tygodnia ferii zimowych swój obóz dochodzeniowy rozpoczęli zawodnicy rocznika 2010.Dzisiejszy dzień rozpoczął się ciężkim godzinnym treningiem motorycznym po czym wszyscy przeszli na trening w hali. Kolejnym przystankiem był trening oraz zabawa w parku trampolin JumpCity w Katowicach, a po zakończeniu zawodnicy udali się na przepyszny obiad w Aqua Bistro. Pierwszy dziań zakończyliśmy jeszcze jednym treningiem w hali. 

Jakość HD na naszym kanale youtube: https://youtu.be/9YwcCuCAw_Q

Przypomnijmy, że rocznik 2009 z kolei przebywa na obozie w Głuchołazach.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN