Rocznik 2005 - SRS GWIAZDA I RUDA ŚLĄSKA – GKS KATOWICE 15:1 (3:1)

Nasze dzisiejsze starcie z GKS Katowice, to bez wątpienia był mecz z gatunku tych, których nie wolno przegrać. Spotkanie miało spory ciężar gatunkowy, bo w przypadku porażki rywale (UKS Szopienice) pozostaną na drugim miejscu w tabeli. Nam teoretycznie do wicemistrzostwa wystarczyłby remis, jednak w praktyce takie kalkulacje bywają zgubne. Ponadto przed meczem ze składu wypadł nam bramkarz i z konieczności między słupkami musiał stanąć Tomek, który z zadania wywiązał się jak rasowy golkiper. Od pierwszych minut meczu z impetem ruszyliśmy na przeciwnika i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 1’ Alan pokonał bramkarza gości, a w 5’ Łukasz strzałem z daleka podwyższył na 2:0. Przez następne 10 minut gra się nieco uspokoiła i mogliśmy oglądać fragment  zaciekłej lecz nieco chaotycznej gry toczącej się głównie w środku pola. W 17’ Kamil (faulowany przez piłkarza GKS) próbujący wybić głową strzał rywali, skierował niefortunnie piłkę do naszej bramki i przyjezdni łapią kontakt (2:1). Na minutę do końca pierwszej odsłony strzelamy (Łukasz) bramkę do szatni i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem (3:1). W drugiej połowie zagraliśmy szybciej i dużo dokładniej, stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych, co w powiązaniu ze słabą grą obrony i bramkarza GKS-u zaowocowało gradem bramek. Naturalnie w krótkiej relacji nie sposób opisać wszystkich strzelonych przez naszą drużynę w drugiej połowie bramek, ale warto zwrócić uwagę na wyczyn Alana, który w przeciągu 19 minut zdobył kolejno 8 bramek (31’, 33’, 40’, 41’, 42’, 44’, 45’, 49’). Po Alanie dwie bramki dołożył jeszcze Łukasz (55’, 57’) oraz po jednej Bartek (53’) i Oskar (58’). W drugiej połowie do bramki GKS-u wpadał praktycznie każdy strzał naszych zawodników i tą efektowną wygraną (15:1) zapewniliśmy sobie drugie miejsce na podium. Mimo przeciwności losu drużyna jak na razie udowadnia, że skutecznie potrafi walczyć o punkty. Gratulujemy wszystkim piłkarzom oraz Panu trenerowi zdobytego miejsca w tabeli i ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne sportowe sukcesy.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN