Klasa A - Józefka Chorzów - Gwiazda Ruda Śląska 4-2 (2-1)

W drugiej kolejce klasy "A" przegrywamy na boisku w Chorzowie z "Józefką " 2:4. Szkoda straconych punktów bo z przebiegu meczu nie byliśmy zespołem gorszym. W pierwszej połowie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce jednak to rywale zdobyli dwa gole w 8 i 20 minucie meczu. Pierwszy gol to zasługa... Pani sędziny która nie zauważyła dwumetrowego spalonego zawodnika gospodarzy. Oprócz dobrego wyglądu i uśmiechu czasem również trzeba "pomachać" chorągiewką - stwierdził po meczu trener zespołu Michał Grzywaczewski, ponieważ tą bramka ustawiła dalszą część spotkania.

Do przerwy po dośrodkowaniu Karola Byrskiego bramkę głową kontaktową zdobył Daniel Jagodziński. W drugiej połowie nasz zespół dążył do zdobycia wyrównującego gola... a bramkę zdobyli gospodarze. Po kontrze strzał życia oddał zawodnik "Józefki" i piłka wpadła w samo okienko bramki Denisa Cieślińskiego. W 70 minucie w końcu pierwszą bramkę z w tym sezonie zdobył Mateusz Mrowiec, która pozwoliła nam złapać kontakt bramkowy. W 82 minucie Dawid Studnik przymierzył z prawej nogi i piłka zatrzymała się na słupku bramki chorzowian. W 90 minucie przegrywamy 2:4. Dośrodkowanie zawodnika gospodarzy przecina Daniel Duda i pakuje piłkę do własnej bramki. Po tym golu stwarzamy jeszcze jedną doskonałą sytuację bramkową. Dawid Breitkopf wykłada piłkę do Huberta Szarańca jednak ten pudłuje w doskonałej sytuacji. W 95 minucie świetne podanie otrzymuje Dawid Studnik jednak sędzia "gwizdnął" pozycje spaloną po podniesieniu chorągiewki przez sędzinę. Tą sytuacja tylko potwierdziła, że Pani sędzia nie potrafiła nadążyć, za akcjami w tym meczu.
Szkoda przegranego spotkania i nasz zespół dalej czeka na pierwsze zwycięstwo w klasie "A". Już za tydzień w niedzielę o 11:00 kolejny ciężki mecz z zespołem "Górnika" Mysłowice spadkowicza z klasy okręgowej, który w tej kolejce pokonał "Grunwald" Ruda Śląska.