Klasa B – Górnik Wesoła – Gwiazda II Ruda Śląska 2-2 (0-1)

Po ambitnej grze dość niespodziewanie nasza młodzież zremisowała 2-2 na trudnym terenie z Górnikiem Wesoła.

Mecz rozpoczął się od … 13 sekundy kiedy to szybkiej kontrze Paweł Grzywaczewski zdobył gola dla naszej drużyny. Gospodarze przeważali mając w składzie wielu doświadczonych zawodników. Nasza drużyna grała jednak ambitnie i spokojnie rozbijała ataki miejscowych – dobrze spisywała się defensywa oraz nasz bramkarz. Do przerwy prowadziliśmy 1-0 i miejscowi nie mieli pomysłu na naszą defensywę. Niestety w 55 minucie wyszedł trochę brak doświadczenia i sami sprokurowaliśmy rzut karny wykorzystany przez zawodnika Górnika.

Liczbie jak na Klasę B zgromadzona publiczność – ponad 150 widzów – zachęcała miejscowych do ataków – rudzianie jednak odważnie odpowiadali kontrami – w 63 minucie po jednej z takich akcji Bartek Chleboś wykończył akcję Gwiazdy i było 1-2! Obydwa zespoły włożyły w mecz wiele sił – szkoda, że podaliśmy rywalom ‘rękę’ i po błędzie w obronie w … 89 minucie gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą.

Na pewno dzisiaj młodzi pokazali że walką i ambicją sa w stanie sprawić kilka niespodzianek w lidze.