Aktualności

niedziela, 31 październik 2021 08:23

Klasa B - 1. FC Katowice - Gwiazda II Ruda Śląska 2-6 (2-4)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zespół naszych rezerw rozegrał spotkanie z 1 FC Katowice. Podobnie jak w meczu pierwszej drużyny na początku spotkania przegrywaliśmy 0-2! Brakowało determinacji i skuteczności. Przełomowym momentem meczu było szybko dwie strzelone bramki przez Hainza i Lawacza. W końcówce I połowy obejmujemy prowadzenie 4-2. W II połowie kontrolowaliśmy już wydarzenia na boisku - z wielu sytuacji wykorzystaliśmy tylko dwie i kończymy mecz i rundę w dobrych nastrojach po zwycięstwie 6-2!

piątek, 29 październik 2021 18:44

Klasa B - 1. FC Katowice - Gwiazda II Ruda Śląska - Sobota Godz. 15.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

To już ostatni pojedynek w Klasie B w rundzie jesiennej. Na zakończenie rundy nasze rezerwy zagrają w Katowice z zespołem 1. FC. Rywale na pewno liczą na pierwszą wygraną w sezonie - póki co legitymują się tylko jednym zdobytym punktem. W sobotnie popołudnie może być różnie. Skład naszego zespołu póki co jest niewiadomą. Część chłopaków zostało powołanych do Klasy A, która wcześniej zagra ważny mecz ze Stadionem Chorzów. W pierwszym zespole plaga chorób i kontuzji spowodowała, że powołania otrzymali kolejni młodzi zawodnicy. Liczymy jednak, że skład który wybiegnie na obiekt "Hetmana" w Katowicach mimo wszystko powalczy o komplet punktów.

niedziela, 24 październik 2021 09:46

Klasa B - Gwiazda II Ruda Śląska - TP Jastrząb II Bielszowice 1-1 (0-0)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Derbowe spotkanie w Klasie B zakończyło się sprawiedliwym remisem 1-1. W I połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze jednak nie mogli stworzyć sobie sytuacji bramkowych. W II połowie spotkanie się wyrównało - walki było dużo jednak sytuacji bramkowych bardzo mało. Emocje rozpoczęły się kiedy sędzia pokazał, że dolicza 2 minuty... spotkania które trwało nawet 8 minut.

Najpierw rzut wolny dla gości - gapiostwo defensywy Gwiazdy i ... bramkarz Bielszowic Kałka głową trafia w okienko bramki naszej drużyny... goście długo cieszyli się, opóźniali wznowienie gry i kolejne emocje! Praktycznie po wznowieniu piłka trafia w pole karne przeciwników, gdzie faulowany jest Hainz i sędzia wskazuje na rzut karny! Kolejne dyskusje i wreszcie do piłki podchodzi Dominik Chromik i jego uderzenie broni Kałka! Dobitka Dworaczka trafia jednak do bramki rywali.... ale w górę chorągiewkę podnosi asystent sędziego!

Arbiter decyduje o powtórce rzutu karnego dla Gwiazdy, gdyż bramkarz przekroczył linię bramkową przed strzałem.!!!

Kolejna próba i tym razem Chromik nie daje szans bramkarzowi gości - 1-1! Takie rzeczy tylko w Klasie B!!!

piątek, 22 październik 2021 19:49

Klasa B - Gwiazda II Ruda Śląska - TP Jastrząb II Bielszowice - Sobota Godz. 15.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Rezerwy Gwiazdy czekają w sobotnie popołudnie prestiżowe derby Rudy Śląskiej. Gwiazda II zagra z rezerwami TP Jastrząb. Mecz w Nowym Bytomiu rozpocznie się o 15.00. Zespoły sąsiadują w tabeli, ale zwycięzca ma szansę złapać kontakt ze środkiem tabeli. Zresztą w derbach wiadomo, że chodzi o wygraną. Będzie to już przedostatni mecz w rundzie jesiennej naszych młodych rezerw.

niedziela, 17 październik 2021 08:29

Klasa B - Wyzwolenie II Chorzów - Gwiazda II Ruda Śląska 2-2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W Klasie B zdobywamy kolejny cenny punkt. Nasz zespół remisuje w Chorzowie z Wyzwoleniem 2-2!
Rywale prowadzili 1-0 oraz 2-1 - bramkę wyrównującą na 2-2 zdobyliśmy w ostatniej minucie spotkania i było to trafienie... samobójcze.
Wcześniej nie wykorzystaliśmy rzutu karnego!
Za tydzień jedyne derby w Klasie B - zagramy z rezerwami TP Jastrząb Bielszowice.
piątek, 15 październik 2021 18:48

Klasa B - Wyzwolenie II Chorzów - Gwiazda II Ruda Śląska

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W sobotę o 11.00 nasz młodzież zagra ... z młodzieżą Wyzwolenia Chorzów. Dwie najmłodsze drużyny w Klasie B powalczą o wygraną w sobotnie przedpołudnie. Liczymy, że nasze rezerwy pójdą w ślady pierwszych drużyn i z Chorzowa przywieziemy komplet punktów.

niedziela, 10 październik 2021 09:30

Klasa B - Gwiazda II Ruda Śląska - MKS Siemianowiczanka II - Niedziela Godz. 13.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W cieniu występów pierwszych drużyn swój pojedynek rozegrają także nasze rezerwy. Młodzież zagra z kolejnym spadkowiczem z Klasy A - rezerwami Siemianowiczanki Siemianowice. Dzisiaj w nieco okrojonym składzie personalnym młodzież walczyć będzie z doświadczonym rywalem.

niedziela, 3 październik 2021 18:28

Klasa B - UKS Ruch Chorzów - Gwiazda II Ruda Śląska 3-0 (0-0)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Nasze rezerwy do przerwy utrzymywały korzystny wynik remisowy. Wprawdzie chorzowianie przeważali, ale mieliśmy także swoje sytuacje bramkowe. Niestety w II połowie UKS zdobył prowadzenie, a kiedy nieco otworzyliśmy grę po kontrach straciliśmy jeszcze dwa gole. W sumie zasłużone zwycięstwo gospodarzy, na kolejne punkty musimy poczekać co najmniej tydzień.

Strona 1 z 2

Szukaj

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj