Klasa A – Po pierwszym meczu kontrolnym…

Pierwszy mecz kontrolny rozegrali seniorzy występujący w klasie “A”. Po średnim spotkaniu ulegli w Kostuchnie rezerwom “Podlesianki” Katowice 2:3. Spotkanie było bardzo wyrównane jednak to nasz zespół nie wykorzystał dogodniejszych sytuacji bramkowych tzw. “setek”. W pierwszej połowie meczu doskonałej sytuacji nie wykorzystał Marek Witek, natomiast w drugiej części gry sytuacji “sam na sam” nie potrafili na bramki zamienić Denis Wardzichowski i Dawid Studnik. Gole dla naszego zespołu zdobyli pewnie egzekwując rzut karny Karol Byrski oraz Marek Witek, który strzałem z prawie 25 metrów nie dał szans bramkarzowi rywali. Bramkę która ustaliła wynik i zwycięstwo gospodarzy padła w 90 minucie meczu. Warto dodać, że nasz zespół zagrał w bardzo okrojonym składzie, Z różnych powodów zabrakło 8 zawodników, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile zespołu. Już jutro na boisku w Nowym Bytomiu o godzinie 18:30 kolejny sparing tym razem z rezerwami “Sośnicy” Gliwice.

“PODLESIANKA II” KATOWICE  –  “GWIAZDA” RUDA ŚLĄSKA     3:2  (2:1)

1:0 – 18 min – ——

2:0 – 32 min – —–

2:1 – 35 min – Karol Byrski (rzut karny)

2:2 – 58 min – Marek Witek

3:2 – 90+2 min – ——

Skład “Gwiazdy” w meczu z “Podlesianką” :

LIGENDZA – MILER (56′ ZAWODNIK TESTOWANY), TOMECKI, ZDZIECH (KPT), DUDA, WARDZICHOWSKI, ZAWODNIK TESTOWANY, BYRSKI, WYPIOR, STUDNIK, WITEK.