SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Nowiny 3-2 (1-0)

Ostatnia kolejka ligowa zakończyła się dla Gwiazdy zdobyciem trzech punktów. Rudzianie do 27 kwietnia będą liderem tabeli! W tym dniu GSF Gliwice podejmować będzie Górnik Polkowice. Nawet punkty wystarczy gliwiczanom aby zająć pierwsze miejsce w tabeli i uzyskać bezpośredni awans do Ekstraklasy Futsalu. Drużyna, która zajmie drugie miejsce w lidze zagra o awans z wicemistrzem grupy północnej o awans do Ekstraklasy. Mecze odbędą się w połowie maja.

Mecz z GKS Futsal Nowiny ułożył się idealnie - już w 1 minucie Michał Hyzy w swoim stylu z dystansu pokonał bramkarza rywali i było 1-0. Z minuty na minutę nie tylko jednak nie padały kolejne bramki dla Gwiazdy, ale gra się wyrównała i goście także zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Dobrze bronił Waszka.

Do 37 minuty toczyła się wyrównana gra, ale zawodnicy byli bardzo nieskuteczni z jednej i drugiej strony. Wreszcie po szybkiej kontrze i akcji Hiszpański - Naleśnik - Mrowiec, ten ostatni skierował pilkę do pustej bramki Nowin. Goście wycofali bramkarza.  W 38 minucie do bramki gości trafił Waszka strzałem ze swojego pola karnego! Na niespełna 90 sekund przed końcem było już 3-0. Niestety podobnie jak przed tygodniem w Polkowicach rudzianie już chyba za wcześnie myśleli że jest po meczu. Rywale w ciągu kilku sekund zdobyli dwie bramki i było tylko 3-2. Gwiazda miała na swoim koncie pięć przewinień i zostało 45 sekund do końca. Trochę nerwów w końcówce i w sumie chyba jednak zasłużona wygrana 3-2.

Warto dodać, że mimo że spotkanie odbyło się w poniedziałkowy wieczór to spora liczba widzów pojawiła się w hali w Halembie. Dodatkowy przez całe spotkanie kibice prowadzili doping - teraz wszyscy czekają na wynik meczu w Gliwicach.