SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Tychy 4-2 (2-0)

W derbach Śląska w 1 lidze Gwiazda górą! Rudzianie pokonali 4-2 GKS Futsal Tychy. W I połowie rudzianie prowadzili tylko 2-0 - niestety wrócił stary grzech rudzian słaba skuteczność. W II połowie tyszanie zagrali odważniej i na parkiecie mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów. W naszej bramce świetnie bronił Dawid Barteczka. Skapitulował dopiero w momencie kiedy rywale zaczęli grać z lotnym bramkarzem. W 37 i 38 minucie rywale zdobyli dwie bramki doprowadzając do stanu 3-2! Niesamowicie nerwowa końcówka zakończyła się trafieniem... Barteczki, który ustalił wynik spotkania na 4-2.