Aktualności

piątek, 6 marzec 2020 19:23

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 6-5

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Na zakończenie sezonu pokonujemy w 2 lidze Kamionkę Mikołów 6-5 i nasza młodzież zajmuje 4 miejsce w rozgrywkach. Bramki w tym pojedynku zdobywali - Świerczyński 2, Siadul, Dynek, Jastrzembski i Szaraniec.
Naszym rywalom życzymy powodzenia w barażach o 1 ligę. Pierwszy mecz po poważnej kontuzji zaliczył Ariel Piasecki, który być może znajdzie się w kadrze meczowej pierwszej drużyny.

wtorek, 25 luty 2020 20:44

2 liga futsalu - Futsal Club Pyskowice - Gwiazda II Ruda Śląska 0-8 (0-7)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W 14 kolejce 2 ligi futsalu rezerwy Gwiazdy pokonały FC Pyskowice 8-0. Bramki - Szaraniec 3 oraz Widuch, Grzywaczewski, Dynek, Świerczyński i Przybylski.

W I połowie rudzianie zagrali koncertowo prowadząc aż 7-0. Po zmianie stron gra się wyrównała - jeden i drugi zespół miał kilka sytuacji bramkowych. Po raz pierwszy w sezonie zachowaliśmy czyste konto - brawa dla Denisa Sobecko i Miłosza Lisa, którzy bronili po połowie w tym spotkaniu.

W ostatniej kolejce we wtorek 3 marca zagramy z Kamionką Mikołów, która wywalczyła prawo gry w barażach o 1 ligę, nasza młodzież walczy natomiast o zachowanie IV lokaty w tabeli.

sobota, 22 luty 2020 14:22

2 liga futsalu - Futsal Club Pyskowice - Gwiazda II Ruda Śląska - Niedziela Godz. 18.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielę w Pyskowicach zostanie rozegrana przedostatnia kolejka rozgrywek 2 ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. Na górnej części tabeli trwa walka o prawo gry w barażach o awans do 1 ligi futsalu - rywalizują ekipy Bongo i Kamionki ponieważ rezerwy Rekordu zgodnie z regulaminem nie mają prawa awansu.

W drugiej części tabeli pozostała jedna niewiadoma - korespondencyjny pojedynek o 4 miejsce stoczą ekip MTS Knurów oraz ... rezerwa Gwiazdy. Rudzianie tracą jeden punkt do rywali. Pozostały dwie kolejki i cień szansy na przeskoczenie w tabeli rywali. Pierwszym warunkiem jest pokonanie w Pyskowicach miejscowego FC.

Dodajmy, że w ten weekend Ekstraklasa Futsalu nie rozgrywa spotkań.

niedziela, 16 luty 2020 20:42

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - MTS Knurów - Wtorek Godz. 19.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Spotkanie rezerw Gwiazdy z MTS Knurów będzie kończyło 13 kolejkę rozgrywek 2 ligi futsalu. Nasz zespół zajmuje 5 miejsce i traci cztery oczka do czwartego MTS Knurów. Ewentualna wygrana pozwoli się zbliżyć naszej młodej drużynie na zaledwie jedno oczko do rywali i zachować szansę na zajęcia 4 pozycji. Mecz rozpocznie się o 19.30 w hali MOSiR w Halembie.

Zagramy jeszcze w Pyskowicach i w ostatniej kolejce w Halembie z Kamionką Mikołów, która walczy o baraże o 1 ligę.

środa, 5 luty 2020 20:27

2 liga futsalu - Bongo Krapkowice - Gwiazda II Ruda Śląska 2-3 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W pierwszym spotkaniu 3 rundy rozgrywek 2 ligi futsalu grupy Śląsko - opolskiej nasza młodzież wygrała z Bongo Krapkowice 3-2. Wreszcie przełamaliśmy rywali i po dwóch porażkach odnosimy cenne zwycięstwo. Dwie bramki zdobył Widuch i jedną Wardzichowski. Nasz zespół prowadził przez całe spotkanie.

W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z liderem rezerwami Rekordu.

Niespodziewana porażka Bongo z Gwiazdą na pewno skomplikowała naszym rywalom walkę o miejsce premiowane grą w barażach o 1 ligę.

wtorek, 28 styczeń 2020 22:52

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 4-5 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

To było dramatyczne spotkanie kończące drugą rundę rozgrywek 2 ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. Nasza młodzież wysoko postawiła poprzeczkę ekipie Kamionki Mikołów.

Wprawdzie rywale prowadzili 2-0 i 4-2 to jednak w końcówce Kamionka prowadziła tylko 5-4 i do ostatnich sekund ofiarnie walczyła o utrzymanie prowadzenia.

Niestety naszej młodzieży dzisiaj zabrakło trochę doświadczenia i zimnej krwi pod bramką rywali. Przegrywamy 4-5 po dobrym meczu w naszym wykonaniu.

Bramki dla Gwiazdy II zdobywali - Wardzichowski, Witek, Szaraniec i Widuch.

Przed nami trzecia runda rozgrywek, którą rozpoczniemy meczem 5 lutego w środę w Krapkowicach.

niedziela, 26 styczeń 2020 19:02

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Kamionka Mikołów - Wtorek Godz. 19.30

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

We wtorek na zakończenie 10 kolejki 2 ligi futsalu rezerwy Gwiazdy podejmą Kamionkę Mikołów. Nasi rywale walczą o prawo gry w barażach o awans do 1 ligi ale zajmują czwarte miejsce... ze stratą trzech punktów do lidera. Rudzianie są tuż za Kamionką ale mają sześć punktów mniej od najbliższych rywali. Gdyby jednak nasza młodzież wygrała w tabeli zrobiłoby się jeszcze ciekawiej. O tym, że w Halembie gra się trudno przekonały się już w tym sezonie zespoły. Na pewno zapowiada się zacięty mecz.

Dodajmy, że po 10 kolejce nastąpi ustalenie terminarza i zespoły rozegrają jeszcze trzecią rundę - a więc pięć kolejnych spotkań.

środa, 22 styczeń 2020 07:57

2 liga futsalu - Gwiazda II Ruda Śląska - Futsal Club Pyskowice 12-4 (3-0)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W 2 lidze futsalu rezerwy Gwiazdy pokonały 12-4 drużynę FC Pyskowice. Bramki zdobywali Gąsior 3, Szaraniec 3, Dynek 2, Mazur 2 oraz Miłoń i Wardzichowski. Za tydzień młodzież zagra z Kamionką Mikołów także w Halembie.

Dobry mecz w naszym wykonaniu, szkoda straconych bramek. Cieszy skuteczność.

Strona 1 z 3
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj