II Liga

Rudzianie w Reprezentacji Polski U19!
sobota, 05 październik 2019 10:30

Trener Reprezentacji Polski U-19 w futsalu ogłosił kadrę na mecze towarzyskie z Francją. Wśród 14 powołanych znalazła się trójka naszych zawodników – Denis Wardzichowski, Mateusz Świerczyński i Maciej Mazur. Dodajmy, że Maciek aktualnie reprezentuje nasz klub tylko w rozgrywkach futsalowych.

Reprezentacja Polski zbiera się już 19 października na krótkim zgrupowaniu – mecze we Francji odbędą się 22 i 23 października. Możemy się pochwalić, że trójka zawodników powołana jest jeszcze tylko z Rekordu i Drukarza Warszawa.

Gratulacje dla chłopaków.

W piątek i sobotę na obiektach Rekordu Bielsko-Biała zakończył się kurs trenerski Futsal C

Zajęcia w kwietniu rozpoczęło 31 osób, a po czterech zjazdach ukończyło 29 szkoleniowców. Był to trzeci tego typu kurs w Polsce, a drugi zorganizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Wśród osób, które ukończyły kurs znalazła się dwójka szkoleniowców związana z naszym klubem. Wiktor Grzywaczewski w tym sezonie będzie pomagał w prowadzeniu drugiej drużyny seniorów Gwiazdy oraz drużyn młodzieżowych. Kurs ukończył także Marcin Bladowski, który w minionym sezonie prowadził trawiasty zespół juniorów Gwiazdy SMS Ruda Śląska

Wykładowcami byli między innymi były selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Buciol, szkoleniowiec bielskiej drużyny kolekcjonującej mistrzowskie tytuły Andrzej Szłapa, bramkarz najlepszego zespołu w kraju Bartłomiej Nawrat, sędzia Damian Jaruchewicz oraz obecnie dyrektor sportowy Rekordu SSA Piotr Szymura, który w tym klubie przez wiele lat był kapitanem i występował także w reprezentacji kraju. Na zakończenie kursu czyli egzamin przyjechał ponadto Piotr Maranda - szef szkolenia futsalu w Polskim Związku Piłki Nożnej, które reprezentował Grzegorz Morkis wiceprzewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Najważniejsze jednak jest to, że w naszym regionie, z którego w 14-zespołowej ekstraklasie występuje 6 zespołów, kolejna grupa szkoleniowców podniosła swoje kwalifikacje. 

W związku z nowym grafikiem obowiązującym w hali od września zapraszamy na treningi w poniedziałki o 20.30. Zapraszamy zawodników z roczników 1999 - 2004 na treningi futsalowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z roczników 1999, 2000, 2001, 2002 i 2003 na treningi futsalu do naszej drugiej drużyny seniorów oraz drużyn, które grać będą w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu.

Niestety porażką 9-6 zakończył sezon drugi zespół Gwiazdy. W niedzielne popołudnie rudzianie w nieco okrojonym składzie pojechali do doświadczonego rywala. Mecz miał dość nieoczekiwany przebieg bowiem wprawdzie gospodarz szybko objęli prowadzenie to jednak w I połowie młodzież (dzisiaj średnia wieku 17,5 roku) zagrała po profesorsku. Wynik 5-2 dla nas mówi sam za siebie. Niestety chyba chłopcy zbyt szybko uwierzyli w wygraną - Bongo ruszyło do ataków - dokonało zmiany w bramce i już w 26 minucie prowadziło 6-5! Od tego momentu trwała wymiana ciosów na parkiecie, ale skuteczniejsi byli zawodnicy Bongo, którzy zasłużenie wygrali 9-6. Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Paweł Grzywaczewski i Jan Biskup po 1 oraz Hubert Szaraniec 4.

Kończymy sezon na szóstym miejscu w tabeli.

W niedzielę o 17.00 rozpocznie się ostatni mecz naszej drugiej drużyny w rozgrywkach ligowych sezonu 2018/2019. Rezerwy Gwiazda zagrają w Krapkowicach z miejscowym Bongo. W tabeli Gwiazda zajmuje siódme miejsce a rywale plasują się oczko wyżej. Niezależnie od wyniku spotkania nasza sytuacja w tabeli już się nie zmieni. Do Krapkowic podobnie jak w kilku ostatnich spotkaniach pojedziemy w bardzo młodym składzie, tym bardziej że w tym samym czasie o ligowe punkty rywalizuje także nasz pierwszy zespół.

Na pewno o punkty nie będzie łatwo bowiem ekipa Bongo u siebie regularnie punktuje, z drugiej strony rudzianie także zaliczyli cztery wygrane w pięciu ostatnich meczach! Miejmy nadzieję, że młodzież Gwiazdy zwycięsko zakończy bieżące rozgrywki, które na pewno były bardziej udane w naszym wykonaniu niż poprzednie. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas...

W ostatnim spotkaniu we własnej hali w tym sezonie zespół rezerw Gwiazdy pokonał 5-4 Kmicica Częstochowa. Młodzi rudzianie odbili sobie porażkę z Sośnicą w środku tygodnia i zdobyli trzy punkty. W ten sposób zbliżyli się do zajęcia szóstego miejsca na koniec rozgrywek. Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Gładkowski 2, Wojciuch, Grzywaczewski i Naleśnik.

 

Do końca sezonu pozostały nam dwa wyjazdowe spotkania - w Gliwicach i Krapkowicach.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN