II Liga

Po dwóch wygranych w niedzielne popołudnie nasze rezerwy uległy rywalom. Wicelider FC Siemianowice wygrał 3-0 do przerwy prowadząc 2-0. Wynik mógł być inny gdyby nasz zespół zagrał skuteczniej, albo gdyby bramkarz gości nie bronił dzisiaj "wszystkiego". Zwłaszcza w II połowie goście na pewno wiele mu zawdzięczają. Dla naszej drużyny, która już w piątek w Unisławiu zagra w finałach Mistrzostw Polski U18 była to pożyteczna lekcja, ważne że obyło się bez kontuzji. Gratulujemy doświadczonym rywalom. Dzisiaj nasza młodzież starła się z doświadczonym i ogranym rywalem. Zresztą bramki dla rywali zdobywali byli zawodnicy Ekstraklasy Futsalu - Jagiełło 2 i Włodarek.

Ciężki egzamin przed naszymi drugim zespołem - do Rudy Śląskiej przyjeżdża wicelider drugiej ligi FC 2016 Siemianowice Śląskie. Nasi rywale otwarcie mówią o awansie do 1 ligi i są na dobrej drodze aby cel osiągnąć. W Siemianowicach lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 5-3. W niedzielne popołudnie mecz odbędzie się w Halembie. Nasza młodzież ... wygrała ostatnie dwa spotkania i liczy na przedłużenie serii zwycięstw. Dla Gwiazdy będzie to jeden z ostatnich elementów przygotowań przed wyjazdem na turniej finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18, który już w przyszłym tygodniu odbędzie się w Unisławiu.

W ten weekend swoich spotkań nie rozgrywają zespoły 1 ligi PLF.

Nasza młodzież w formie! Po wygranej u siebie z Kamionką tym razem rezerwy Gwiazdy przywieźli komplet punktów ze Strzelec Opolskich. Mimo że rywal był niżej w tabeli to na mecz z Plonem nasz zespół jechał w okrojonym składzie po kontuzjach w pierwszej drużynie , nadmiarze żółtych kartek oraz kontuzjach po eliminacjach MMP U18. Tymczasem rudzianie grali koncertowo - poczynając od bramkarzy poprzez wszystkich zawodników. Wynik do przerwy 0-5 mówi wszystko. Rywale bramki zdobywali głównie grając z lotnym bramkarzem, ale na każdą bramkę Plonu nasza ekipa odpowiadała swoim dwoma celnymi trafieniami. Stąd też bardziej hokejowy niż futsalowy wynik tego meczu.

Dobry mecz młodzieży w II lidze futsalu. Rezerwy Gwiazdy rywalizowały z wyżej notowanym rywalem zespołem Kamionki Mikołów. Młodzież pokazała charakter - mimo że na początku 2 połowy przegrywała już 2-5 to jednak grając agresywnie i szybko zdołała odwrócić losy spotkania. Ambicja rudzian została nagrodzona w 36 minucie kiedy to Gwiazda prowadziła już 7-5. W końcówce meczu goście zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem i zdołali zdobyć tylko kontaktowego gola. Warto dodać, że w poniedziałkowy wieczór bramki zdobywali ''doświadczeni'' Mrowiec 3 oraz Szol 1a także Mateusz Świerczyński (rocznik 2002) oraz Paweł Grzywaczewski i Maciej Mazur (obaj rocznik 2003). Mamy nadzieję że nasi młodzi zawodnicy dobrze zaprezentują się w sobotnich eliminacjach do MMP U18 jak i w samym turnieju finałowym MMP U16 w Chrzanowie.

Gwiazda awansowała na 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów, Kamionka teraz jest 5 z dorobkiem 19 punktów.

Rudzianie rozegrali kolejne spotkanie w 2 lidze futsalu. W spotkaniu rezerw lepszy okazał się Rekord. Drugi zespół Rekordu już do przerwy prowadził 5-0. Po zmianie stron Gwiazda zaczęła grać wreszcie odważnie i postraszyła lidera -  było już 5-3. Ostatnie słowo należało jednak do lidera, który wygrał 7-3. Co ciekawe w jednym i drugim zespole większość zawodników stanowili członkowie ekip U18, którzy przygotowują się do finałów Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.  W 2 zespole zadebiutowali w tym pojedynku - Bidelski, Mazur, Duda i Grzywaczewski. Kolejne spotkanie nasze rezerwy rozegrają w poniedziałek 28 stycznia w Halembie o 19.15 z Kamionką Mikołów.

2 liga PLF - MTS Knurów - Gwiazda II Ruda Śląska 3-3

poniedziałek, 14 styczeń 2019 14:40

Na początek rundy rewanżowej rozgrywek 2 ligi futsalu nasze rezerwy zagrały w Knurowie. Po wyrównanym spotkaniu remisujemy 3-3. Cieszy punkt zdobyty na trudnym terenie - bramki dla naszej drużyny zdobywali - Wojciuch, Czyżewski i Naleśnik. W ten sposób umacniamy się w środkowej strefie tabeli, a już w najbliższy czwartek zagramy w Bielsku-Białej z rezerwami Rekordu.

W ten weekend rundę rewanżową rozpoczynają także zespoły drugiej ligi futsalu grupy śląsko - opolskiej. Na początek rundy nasz drugi zespół zagra w niedziele w Knurowie. W I rundzie Gwiazda II okazała się lepsza od rywali, którzy jednak ze spotkania na spotkanie prezentują się lepiej. Knurowianie w 8 spotkaniach zgromadzili 4 punkty, natomiast rudzianie w 9 spotkaniach 10 punktów. Jutrzejsze spotkanie w Knurowie nałożyło się na mecz pierwszej drużyny w Pyskowicach - tak więc zagramy młodzieżą która między innymi przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego MMP U18.